Close

A. Valuntonis išrinktas 2014 metų panevėžiečiu

A. Valuntonis išrinktas 2014 metų panevėžiečiu

2014 m. gruodžio 18 d. Dailės galerijoje iškilmingai pasveikinti 2014-ųjų metų panevėžiečiai. Jiems įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos nominacijos ir 1000 Lt piniginės premijos.

Metų panevėžiečiu tapo karatė klubo „Alfa“ įkūrėjas, vadovas Alfonsas Valuntonis. Prieš savaitę karatė treneris juokavo, kad teks išsiaiškinti tuos „kaltininkus”, kurie jį pasiūlė į kandidatų sąrašą. Paklaustas ar sėkmingai pavyko paieška, A. Valuntonis ranka pamojo į gausų būrį auklėtinių. „Štai visas kaltininkų būrys. Jų dėka dabar esu čia”, – rankoje laikydamas Juozo Lebednyko sukurtą statulėlę kalbėjo A. Valuntonis. „Pamenu, prieš 25-erius metus niekas rimtai į karatė nežiūrėjo. Sportu laikė komandines sporto šakas, lengvąją atletiką, irklavimą, o apie karatė mažai kas žinojo. Taigi, šis titulas – visų 25-erių metų pastangų rezultatas”, – teigė A. Valuntonis.

Štai ką apie Metų panevėžietį Alfonsą Valuntonį pasakoja jo kandidatūrą pristatę žmonės: „Panevėžyje karatė klubas „Alfa“ veikia nuo 1993 m. Turbūt nepameluosime, kad kas trečias panevėžietis yra treniravęsis pas A. Valuntonį arba treniruotes lankė jo artimas.

Treneris sako: „Tai ne vien tik sportas, tai gyvenimo būdas, nes treniruojamas ne tik kūnas, bet ir dvasia“. A. Valuntonis dirba ne tik su vaikais, bet ir su suaugusiaisiais. Jo vertybes ir tikslus nusako išsakyta šie žodžiai: ,,Man svarbiausia, kad kuo daugiau vaikų būtų čia, klube. Jie gali neklausyti, bet kad būtų mano akyse, o ne kur nors gatvėje“.

„Klube visai nesvarbu, kad jis yra Lietuvos shotokan karatė federacijos viceprezidentas, tarptautinės kategorijos teisėjas, tačiau labai svarbu ir didžiuojamės, kad jis MŪSŲ treneris, mums pavyzdys, kad turi 5 Dan‘ą ir galime į jį lygiuotis. „Alfa“ klubo sportininkai apdovanoti Prezidentės padėkos raštais, jie yra pasaulio ir Europos čempionai, daugkartiniai Lietuvos čempionai“, – rašo A. Valuntonio mokiniai ir gerbėjai.

2014 metų panevėžiečiai