Close

Atkaklios kovos dėl kelialapių į Pasaulio čempionatą

Atkaklios kovos dėl kelialapių į Pasaulio čempionatą

Trakuose įvyko XV-tas Lietuvos Shotokan karatė jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatas, kuriame sportininkai varžėsi ne tik dėl čempionų titulų, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvą 2007 m. Pasaulio Shotokan karatė čempionate, kuris vyks rugsėjo mėn. Lenkijoje Bydgošč mieste. Varžybos vyko pagal World Shotokan Karate Association (WSKA) taisykles ir pagrindines nuostatas, kurių esmė yra tai, kad jauniai po savo amžiaus rungčių gali papildomai dalyvauti ir jaunimo čempionate, o jaunimas papildomai ir suaugusiųjų čempionate. Ši formulė skatina konkurenciją ir neleidžia atsipalaiduoti vyresniems, nes jaunimas sparčiai tobulėja. Šiame čempionate žiūrovai ir karatė specialistai pamatė šios sistemos efektyvumą, kuomet komandinėse kumite varžybose jaunimo Kauno karatė klubo „Samurajus“ II-oji komanda įveikė patyrusius karatė meistrus, savo trenerius „Samurajaus“ I-ąją komandą. Tai buvo vienas iš gražiausių čempionato momentų, sukėlusių dideles žiūrovų emocijas ir pasitenkinimą kovos meno dvasia.

9-tą kartą Lietuvos Shotokan karatė čempionu kata rungtyje tapo Rolandas Kesminas (Kaunas „Samurajus“ tr. K. Bartkevičius). Moterų tarpe kata rungtyje pirmą kartą čempione tapo Jurgita Januškaitė (Vilnius „Karate do“ tr. L. Grižaitė). Komandinėse kata rungtyse vyrų tarpe nugalėjo Kauno „Samurajus“ klubo komanda, moterų – Kauno „Era“. Jaunių kumite čempionais tapo Austė Linkevičiūtė (Vilnius „Karate do“ tr. L. Grižaitė) ir Tautvydas Žvirblis (Kaunas „Samurajus“ tr. M. Ratkevičius). Jaunimo kumite čempionais tapo Austė Linkevičiūtė (Vilnius „Karate do“ tr. L. Grižaitė) ir Lukas Andronavičius (Kaunas „Samurajus“ tr. M. Ratkevičius). Komandines jaunimo kumite varžybas laimėjo Vilniaus „Karate do“ merginos ir Kauno „Samurajus“-1 vaikinų rinktinė. Suaugusiųjų kumite čempionais tapo Laima Kazlauskaitė (Kaunas „Era“ tr. A. Širokova) ir Mindaugas Ratkevičius (Kaunas „Samurajus“ tr. K. Bartkevičius), o komandines varžybas moterų tarpe laimėjo Vilniaus „Karate do“ ir Kauno „Samurajus“-2 vaikinų komanda.

Lietuvos Shotokan Karate Federacija jau 5-tus metus vykdo Jiu kumite rungties čempionatą. Ši rungtis ypatinga tuo, kad kovotojai kovoja be stabdymų, gali naudoti įvairių kovos menų veiksmus (metimus, skausmingus, smaugimo veiksmus, įvairią smūginę techniką) ir pilnai pademonstruoti savo charakterį, kovotojo dvasią ir meistriškumą. Šiais metais varžybų eigoje susitraumavus daugkartiniam šios rungties čempionui Mindaugui Ratkevičiui nugalėtoju tapo jo mokinys Petras Gotautas (Kaunas „Samurajus“).

Susumavus varžybų rezultatus daugiausiai apdovanojimų iškovojo Kauno karatė klubo „Samurajus“ sportininkai. Pagal surinktus taškus turnyrinėje lentelėje antroje vietoje yra turnyro šeimininkai Vilniaus „Karate do“ klubas.

Federacijos kvietimu į čempionatą atvyko Amerikos „Samurai“ karate do Shotokan akademijos prezidentas 6 Dan karatė meistras Dainius Kairaitis. Jis stebėjo kovas, vertino Lietuvos Shotokan karatė lygį, įteikė sportininkams apdovanojimus. Garbingas svečias pripažino, kad Lietuvoje Shotokan karate vystoma teisinga linkme, yra daug talentingų sportininkų, karate instruktorių, kurie galėtų atstovauti Lietuvą tarptautiniame lygyje. Dainius Kairaitis pasiūlė renginių planą ir geras bendradarbiavimo tarp Amerikos „Samurai“ akademijos ir Lietuvos Shotokan Karate Federacijos sąlygas.

Mes tikimės sėkmės tarptautinėse arenose ir 2007 m. Pasaulio čempionate Lenkijoje.

2007 m. Lietuvos Shotokan karatė čempionato rezultatai