Close

Bronzos medaliai Pasaulio Šotokan karatė čempionate Lenkijoje

Spalio 2–4 dienomis Bielsko Biala mieste (Lenkija) vyko Pasaulio Shotokan Karate Asociacijos (WSKA) Pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo virš 600 dalyvių iš Pietų Afrikos, Brazilijos, Kanados, JAV, Europos sąjungos valstybių, Rusijos, ir kitų šalių.

Kaip informavo Lietuvos Shotokan karate federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius: šiame pasauliniame Šotokan karatė forume Lietuvos merginų 16-17 m. kumite komanda: Ugnė Borodičaitė (Vilniaus „Karate do“ klubas tr. Jurgita Januškaitė), Rūta Zigmantavičiūtė (Panevėžio klubas „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), Augustė Andrijonaitė (Kauno karatė klubas „Era“ tr. Edvinas Ronaitis), Martyna Šaltenytė (Utena „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius) po atrankos varžybų finaliniame etape, įveikusios Anglijos sportininkes 2:1, tačiau pralaimėję Šveicarijos bendraamžėms iškovojo 3 vietą ir bronzos medalius.

Lietuvos merginių komandą su LSKF delegacijos vadovais ir treneriais

Vaikinų 16-17 m. individualioje kumite rungtyje Julius Strazdas iš Utenos „Impulso“ nugalėjęs brazilą, ispaną, tačiau pralaimėjęs būsimam čempionui iš Rusijos iškovojo 5-tą vietą.

Vaikinų 16-17 m. kumite komanda: M. Janonis, K. Ubeika J. Strazdas, K. Ubeika pralaimėję lemiamą kovą dėl medalių Rusijos sportininkams, liko penkti.

Jaunimo 18-20 m. individualioje kumite rungtyje Julius Žukauskas iš Kauno „Era“ klubo nugalėjęs čeką, vengrą, Pietų Afrikos atstovą, bet pralaimėjęs būsimam čempionui iš Rusijos liko 5-tas. Dovydas Valionis iš Kauno „Dao“ nugalėjęs amerikietį, ispaną, švedą, bet pralaimėjęs rusui liko tai pat 5-tas.

Sportininkus varžyboms ruošė ir asistavo PČ-to metu LSKF rinktinių treneriai: Jurgita Januškaitė, Kastytis Stankevičius, Dainius Libnickas, asistentė Edita Rupeikaitė.

Medalių/taškų įskaitoje pirmi Rusijos sportininkai, antra JAV komanda, treti lenkai, Lietuva – keturiolikta.

Prieš varžybas vyko WSKA teisėjų kursai/atestacija. LSKF deleguoti teisėjai Alfonsas Valuntonis ir Giedrė Gudzinevičiūtė-Vilkelė sėkmingai išlaikė egzaminus ir gavo licencijas teisėjauti Pasaulio, Europos Shotokan karatė čempionatuose.