Close

ESKA Europos Shotokan karatė čempionate du bronzos medaliai

ESKA Europos Shotokan karatė čempionate du bronzos medaliai

Gruodžio 1-3 dienomis Ispanijoje, San Fernando mieste, vyko 36 ESKA Europos Shotokan karatė čempionatas.

Lietuvą atstovavo Erikas Sakalauskas, Timas Vrublevskis (Garliavos klubas „Asashi“, treneris Gintautas Pačiuipis), Simonas Kudirka (Kauno klubas „Wazari“, treneris Mantas Kazlauskas), Pijus Šukys (Panevėžio klubas „Alfa“, treneris Alfonsas Valuntonis), Klaidas Kazakevičius (Radviliškio klubas „Rytų kovotojas“, treneris Aivaras Vasiliauskas), bei vyr. treneris, LSKF prezidentas Alfonas Valuntonis. Jam talkino klubo „Asachi“ treneris Raimondas Vrublevskis.

Jaunių amžiaus grupėje sėkmingai pasirodė Erikas Sakalauskas, kuris kumite rungtyje laimėjo kovas prieš šveicarą, čeką, ispaną, ir tik pusfinalyje nusileidęs būsimam čempionui portugalui užėmė trečią vietą. Šioje grupėje pagirtinai kovojo ir Timas Vrublevskis. Jis laimėjo kovas prieš čeką, portugalą, bet trečioje kovoje nusileido anglui ir liko 5 vietoje.

Jaunučių grupėje solidžiai kovojo Simonas Kudirka ir laimėjo kovas prieš airį, vengrą, čeką, bet pusfinalyje neįveikė portugalo. Galutinėje įskaitoje iškovotas bronzos medalis. Šioje amžiaus grupėje jėgas išbandė ir Pijus Šukys. Kata rungtyje įveikęs prancūzą, bet pralaimėjęs čekui liko 9-tas, kumite rungtyje įveikęs airį, bet nusileido portugalui ir liko 17-tas

Tik įžengusiam į jaunimo ir suaugusių amžiaus grupę, kata rungtyje dalyvavusiam Klaidui Kazakevičiui teko nusileisti vyresniems ir didesnės patirties turintiems šveicarui ir škotui.

LSKF prezidentas Alfonsas Valuntonis dalyvavo teisėjų seminare, bei ESKA kongrese, kur buvo priimta, kad sekančiais metais Europos čempionatas vyks Portugalijoje Gondomar mieste. Tikimės, kad ir Lietuvos rinktinė sustiprės ir galės sėkmingai konkuruoti su kitų šalių sportininkais.