Close

Europos Shotokan karatė čempionatas

Čekijoje Nymburk mieste vyko Europos Shotokan karatė jaunimo ir suaugusiųjų čempionatas, kuriame dalyvavo 380 sportininkų iš 29 šalių. Lietuvą atstovavo 18 sportininkų iš Kauno R. Montvido sporto klubo (7), Kauno „Samurajaus“ (5), Vilniaus „Karate-do“ (5) ir Kauno „Eros“ (1) klubų.

Geriausius rezultatus čempionate parodė Kauno „Samurajaus“ klubo sportininkai M. Bartkevičius, R. Kesminas, J. Buitkus, užėmę 4 vietą jaunimo komandinėje kata rungtyje ir buvo apdovanoti Europos čempionato 4 vietos bronzos medaliais. Šioje rungtyje nugalėjo vokiečių komanda.

Geras kovotojo savybes pademonstravo daugkartinė Lietuvos čempionė kaunietė A. Širokova, įveikusi 4 varžybų ratus individualioje moterų kumite rungtyje ir iškovojo 5 vietą. Merginų jaunimo kumite komanda (J. Lazovskaja, V. Urbonavičiūtė, I. Arnatkevičiūtė) užėmė 5 vietą, o kata komanda (V. Urbonavičiūtė, L. Puraitė, K. Miškinytė) 6 vietą.

Individualiuose kata, kumite rungtyse į Europos stipriausių sportininkų dešimtukus pateko: J. Buitkus 9 vieta, L. Grižaitė 9 v.; kumite – R. Duchnovič 9 v., E. Skuryginas 9 v. Lietuvą čempionate daugumoje rungčių atstovavo jaunimo amžiaus sportininkai, kurie šiame čempionate sukaupė varžybinę patirtį ir sėkmingai konkuravo su senas karatė tradicijas turinčių Vokietijos, Anglijos, Belgijos sportininkais, kurie ir iškovojo daugiausiai prizinių vietų.

Europos čempionate sėkmingai teisėjavo tarptautinę teisėjo kategoriją turintis kaunietis R. Montvidas, delegacijos vadovas – K. Bartkevičius. LSKF dėkoja individualiai G. Šaulio įmonei finansiškai parėmusiai Lietuvos karatė rinktinės išvyką į Europos čempionatą.