Close

III-ias Lietuvos Shotokan karatė senjorų čempionatas

Savaitgalį Panevėžyje įvyko III-čias Lietuvos Shotokan karatė senjorų čempionatas, kuriame dalyvavo 38 vyrai, 5 moterys (pagal rungtis 75 dalyviai) iš 15 šalies karate klubų.

Tarp dalyvių buvo net 10 juodų diržų karate meistrų nuo I iki VI Dan. Vyriausias varžybų dalyvis 65 metų šiaulietis Hubertas Smailys (klubas „Saulė“) dalyvavo kata rungtyje. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių ir meistriškumą, varžėsi 6 kata ir 6 kumite kategorijose.

Kata varžybose pasižymėjo daugkartinė Lietuvos čempionė, Europos, Pasaulio čempionatų prizininkė vilnietė Laima Grižaitė (klubas „Karate do“), kuri rungtyniavo kartu su vyrais ir dviejose kata kategorijose tapo nugalėtoja. Taip pat dvi kata kategorijas pavyko laimėti kaunietei Dovilei Navikaitei (klubas „Samurajus“). Panevėžietis Dainius Simaitis (klubas „Alfa“) ir kaunietis Sergėjus Driučikas (klubas „Era“) iškovojo pirmas vietas likusiose kata kategorijose.

Kumite kovos tarp senjorų buvo principingos su jaunatvišku azartu, tačiau pakankamai korektiškos ir garbingos. Dviejose kategorijose čempionu tapo panevėžietis Robertas Gabulas (klubas „Alfa“), moterų tarpe stipriausia buvo vilnietė Rima Jurkevičiūtė (klubas „Karate do“).

Kauniečiai Giedrius Urba, Heraldas Mockevičius (klubas „Fight gang“) tapo nugalėtojais savo kategorijose. 1980-83m. Lietuvos karate rinktinės narys šiaulietis Sigitas Baranauskas (klubas „Saulė“) laimėjęs 4 kovas pirmą kartą tapo Lietuvos karate senjorų čempionu.

Didelį kovingumą ir ryžtą siekiant pergalių parodė panevėžiečiai Alfonsas Valuntonis, Edvardas Mačiunskas, Audrius Pipiras; kauniečiai Artūras Krasauskas, Dainius Libnickas, Inesa Mintaučkienė; vilnietis Mindaugas Lašas; šiauliečiai Gintaras Melinis, Valentas Pupkus; zarasiečiai Nikolajus Gusevas, Viktoras Paukštė; telšietis Antanas Norvidas, kretingietis Robertas Stalmokas ir kiti senjorai.