Close

IV Lietuvos Shotokan karatė senjorų čempionatas

Savaitgalį Panevėžyje įvyko IV-tas Lietuvos Shotokan karatė senjorų čempionatas, kuriame dalyvavo 31 vyras, 4 moterys (pagal rungtis 63 dalyviai) iš 9 šalies karatė klubų.

Tarp dalyvių buvo net 11 juodų diržų karatė meistrų nuo I-mo iki V-to Dan. Vyriausi varžybų dalyviai 71 metų kaunietis Juozas Bakutis (klubas „Samurajus“) ir 65 metų šiaulietis Hubertas Smailys (klubas „Saulė“) dalyvavo kata rungtyje ir tapo varžybų prizininkais. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių ir meistriškumą, varžėsi 7 kata ir 4 kumite kategorijose.

Kata varžybose pasižymėjo Linas Juodelė (klubas „Era“), Valentina Dabkevičienė (klubas „Era“), Valdas Kaminskas (klubas „Alfa“), Alfonsas Valuntonis (klubas „Alfa“), Dainius Libnickas (klubas „Dao“), Arvydas Vizbaras (klubas „Samurajus“), kurie tapo nugalėtojais savo amžiaus grupėse. Absoliučioje kata rungtyje, kur rungtyniavo visų amžiaus grupių dalyviai čempionu tapo LSKF viceprezidentas Alfonsas Valuntonis 5 dan.

Kumite kovos tarp senjorų buvo principingos su jaunatvišku azartu, tačiau pakankamai korektiškos ir garbingos. Nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo: Dainius Libnickas (klubas „Dao“), Heraldas Mockevičius (klubas „Fight gang“), Alvydas Pavliukevičius (klubas „Karate do“). Būtent Alvydo kovos ir pergalės buvo maloni staigmena čempionato dalyviams. 52 metų vilnietis po ilgos pertraukos išėjo ant tatami ir gražiu sau būdingu stiliumi įveikė visus varžovus. Čempionate dalyvavo ir garsus keliautojas Vytautas Bukauskas, kuris parodė kovotojo charakterį, gerą techniką. Kata rungtyje iškovojo sidabrą, o kumite bronzos medalį. Absoliučioje kategorijoje stipriausias buvo kaunietis Giedrius Urba (klubas „Fight gang“).

Didelį kovingumą ir ryžtą siekiant pergalių parodė kauniečiai Sergėjus Driučikas, Rimantas Butvila, Artūras Krasauskas, Pijus Vyčas, Stasys Daukšys, vilniečiai Mindaugas Lašas, Rūta Rimkuvienė, šiauliečiai Daiva Banevičienė, Remigijus Vestartas, panevėžietis Edvardas Mačiunskas, radviliškietis Ringaudas Zavatskis ir kiti senjorai.

Varžybas organizavo LSKF ir Panevėžio karatė klubas „Alfa“ vadovas Alfonsas Valuntonis.