Close

IX Tarptautinis Shotokan karatė turnyras „Tigro kelias“

IX Tarptautinis Shotokan karatė turnyras „Tigro kelias“

Lapkričio 17 d. Kaune įvyko tradicinis IX tarptautinis Shotokan karatė turnyras „Tigro kelias“, kuriame dalyvavo apie 500 sportininkų (pagal rungtis 800) iš Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Dalyvavo po 14 Lietuvos ir užsienio klubų. Varžybas atidarė ir sportinės sėkmės karatistams palinkėjo Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Ypač renginio dalyvius ir svečius sužavėjo Viduramžių Riterių pasirodymas su „Ugnies šou“.

Šis turnyras tai vienas iš projekto „Kaunas – karatė tradicijų ir meistrų miestas“ renginių, skirtas visų amžiaus grupių karatė mokiniams nuo balto iki rudo diržo (12 – 1 kiu). Karatė meistrai, juodi diržai šiame renginyje atlieka teisėjų funkcijas. Projektą vykdo Kauno karatė klubas „Samurajus“.

Daugiausiai apdovanojimų iškovojo Baltarusijos Shotokan karatė federacijos komanda, sudaryta iš pajėgiausių klubų sportininkų (26-A, 16-S, 13-B), antri Kauno karatė klubo „Era“ sportininkai (6-A, 5-S, 17-B ), treti Kauno karatė klubo „Samurajus“ karatistai (3-A, 8-S, 9-B).

Varžybos vyko ant 6 tatami, pagal Europos Shotokan Karate Do Asociacijos taisykles. Varžybų vyr. teisėjas Alfonsas Valuntonis pažymėjo išaugusį dalyvių skaičių ir meistriškumą, o federacijos vadovas Kazimieras Bartkevičius pasidžiaugė, kad Kaunas yra pripažintas karatė centras, klubai dirba rezultatyviai, yra pirmaujantys šalyje. Sekantis jubiliejinis X turnyras vyks 2013 m. lapkričio 9 d. Kaune.

IX Tarptautinio Shotokan karatė turnyro „Tigro kelias“ rezultatai