Close

JKA Europos čempionatas Prahoje

Čekijoje Prahoje įvyko 1999 m. suaugusiųjų Europos Japan Karate Asociation/World Federation (JKA/WF) karatė čempionatas, kuriame dalyvavo 280 sportininkų iš 25 šalių. JKA/WF yra reikšmingiausia ir įtakingiausia karatė organizacija pasaulyje, turinti savo atstovus ir kontinentines organizacijas visuose pasaulio žemynuose (JKA Europa, JKA Amerika, JKA Afrika, JKA Azija, JKA Australija). Pasaulinės JKA prezidentas yra 9 Dan karatė meistras N. Nakahara, JKA vyr. instruktorius Europai 8 Dan karatė meistras K. Enoeda. Paminėti karate meistrai ypač puoselėja šiuolaikinio karatė pradininko G. Funakoshi etiketą, tradicijas, tobulina karatė techniką, kata, varžybų taisykles, įveda naujoves karatė judėjime. Daugelio karatekų tikslas ir prestižo reikalas yra apsiginti juodus diržus pas japonų karatė meistrus, bei varžybose įveikti šios šalies kovotojus.

Lietuvos Shotokan karatė federacijos (LSKF) sportininkai, instruktoriai, teisėjai ir eina žingsnis po žingsnio šiuo sunkesniu keliu. Daugelis LSKF klubų instruktorių yra išlaikę 1 – 3 Dan (juodas diržas) tarptautinius egzaminus pas 8 Dan karatė Mokytoją K. Funakoshi. A. Valuntonis ir R. Montvidas išlaikė teisėjų „D“ kategorijos egzaminus ir gavo licenzijas teisėjauti Europos ir Pasaulio karatė čempionatuose. LSKF sportininkai jau trečią kartą dalyvauja JKA Pasaulio ir Europos čempionatuose: 1998 m. Prancūzijoje 7-ame JKA Pasaulio Shotokan karatė čempionate LSKF sportininkai įvairiose amžiaus grupėse iškovojo tris 5 vietas, vieną 6 vietą, vieną 8 vietą, keturiolika 9 vietų.

Šių metų Europos JKA karatė čempionate lietuviams neteko susitikti su japonų karatė meistrais ant tatamio, tačiau kai kurių karatė naujovių ir JKA kata standartų nežinojimas nulėmė Europos čempionato medalių likimą. 1997 m. Pasaulio Shotokan karatė čempionato JAV Riversaide bronzos medalio laimėtoja vilnietė L. Grižaitė atrankinėse varžybose įveikusi tris varžoves pateko į finalą. Laima finale labai gerai atliko sudėtingą ir kartu populiarų Unsu kata, tačiau karatė ekspertai nustatė, kad buvo praleisti keli veiksmai ir sumažino įvertinimą 0,5 balo. Tai turėjo lemiamą įtaką galutiniam rezultatui. L. Grižaitė užėmė 4 vietą.

Gerai suaugusių grupėje pasirodė Europos jaunimo karatė čempionato kata bronzos medalio savininkas, kaunietis R. Kesminas. Kumite varžybose taškais nugalėjęs anglą, pasiekęs gryną pergalę prieš Rusijos kovotoją pralaimėjo būsimam varžybų prizininkui iš Švedijos, užėmė 9 vietą. Kata rungtyje, pasiekęs dvi pergales, taip pat užėmė 9 vietą. Daugkartinė Lietuvos karatė čempionė, kaunietė V. Urbonavičiūtė kata rungtyje užėmė 9 vietą. Pagal naują formulę įdomiai vyko komandinės kumite varžybos. Komandos sudėtis – 3 vyrai ir 2 moterys. Lietuvos kumite komandą sudarė: R. Budnikas, G. Roževičius, G. Urba, L. Grižaitė, A. Širokova. Pasiekusi vieną komandinę pergalę ir palankiai susiklosčius burtams Lietuvos karatė kumite komanda užėmė 5 vietą. čempionate teisėjavo R. Montvidas ir A. Valuntonis, delegacijos vadovas K. Bartkevičius