Close

Lietuviai kovojo su pasaulio karatė garsenybėmis

Pasaulio Shotokan karatė taurės varžybose, kurios Tokijuje surengė Japonijos šios sporto šakos asociacija, kovojo net 1500-2000 žiūrovų.

Kaip pasakojo iš Tekančios saulės šalies sugrįžęs Lietuvos Shotokan Karate Federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius, šiose didele konkurencija pasižymėjusiose varžybose pagirtinai rungtyniavo mūsų šalies atstovai.

Jaunių amžiaus grupėje vilnietė Jurgita Vilkelytė kata rungtyje iškovojo 5-ąją vietą. Ją pralenkė tiktai pasaulio šios sporto šakos lyderės – japonės, užėmusios pirmąsias keturias vietas. Kumite rungtyje Jurgita atsidūrė 5-8 vietas užėmusių sportininkų grupėje.

Nudžiugino ir jaunimo amžiaus grupėje kovojęs mažeikietis Deividas Vyniautas. Jis kata varžybose nugalėjo varžovus iš Indijos, Kanados, Vokietijos, Meksikos ir finale užėmė 8-ąją vietą. Kumite rungtyje Deividas liko 17-tas.

Pasaulio ir Europos čempionatų kata varžybų prizininkė vilnietė Laima Grižaitė įrodė savo meistriškumą ir kovodama Japonijoje. Įveikusi atrankos varžybų tris ratus, ji pateko į finalą ir laimėjo 8-ąją vietą.

Arti finalininkų buvo ir Lietuvos vyrų sinchroninė kata rinktinė (M. Bartkevičius, D. Vyniautas, A. Černičenko), savo pogrupyje užėmusi 5-ą vietą (į finalą pateko po keturias pajėgiausias komandas). Galutinėje įskaitoje lietuviai pasidalijo 9 – 12 vietomis.

Per šias varžybas gerai užsirekomendavo ir Lietuvos teisėjai. Japonijos karate asociacija patvirtino kauniečio Romualdo Montvido 3 dano ir panevėžiečio Alfonso Valuntonis 2 dano meistriškumo rangus ir išdavė D kategorijos tarptautines arbitrų licencijas.

Pasak Kazimiero Bartkevičiaus, ši sporto šaka sparčiai plinta pasaulyje. Daugelis Japonijos karate instruktorių įvairiose šalyse yra įkūrę savo mokyklas, Jų mokiniai jau sudaro rimtą konkurenciją garsiems japonų kovotojams. Vis dėlto šios šalies karatė vadovai negaili lėšų ir pastangų išsilaikyti pirmaujančių pozicijose pasaulyje. Jiems tai pavyko šiose varžybose. Iš 16 rungčių karatė pradininkai nugalėjo 14. Antrąją vietą užėmė anglai, vokiečiai, belgai, čekai, kurie laimėjo daugiausiai 2-3 vietų. Kazimiero Bartkevičiaus nuomone, japonai stengiasi neprarasti ir teisėjavimo pozicijų. Šiame turnyre iš septynių arbitrų brigados narių net šeši buvo Tekančios saulės šalies atstovai. Jie turėjo lemiamos įtakos kai kurių kovų rezultatams.