Close

Lietuvių medaliai iš Pasaulio Šotokan karatė čempionato Italijoje

Lietuvių medaliai iš Pasaulio Šotokan karatė čempionato Italijoje

Italijoje Treviso m. vyko XIV–as WSKA Pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo 700 sportininkų iš 27 šalių, tame tarpe Amerikos, Kanados, Čilės, Brazilijos, Ganos, Pietų Afrikos ir kitų šalių. Lietuvą atstovavo 16-ka sportininkų, kurie dalyvavo 24 individualiose ir 5 komandinėse rungtyse.

Kaip informavo LSKF prezidentas K.Bartkevičius, sėkmingiausiai čempionate pasirodė jaunimo merginų kumite komanda. Po atrankos varžybų ketvirtfinalyje 2:1 įveikusi agresyvias ruses, pusfinalyje 2:1 nugalėjo šveicares, tačiau finale 1:2 nusileido čekėms. Sidabro medaliais pasipuošė N. Tvaskaitė iš Vilniaus „Karatė-do“ , G. Bilskytė iš Kauno „Samurajaus“, R. Zigmantavičiūtė iš Panevėžio „Alfos“ ir M. Šaltenytė iš Utenos „Impulso“.

#WSKA2017 Youth ladies team Kumite Award Ceremony

#WSKA2017 Youth ladies team Kumite Award Ceremony

Posted by WSKA 2017 on 2017 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

Vyrų kumite rungtyje sėkmingai startavo kaunietis V. Dobrovolskis tarp 90-ties dalyvių iškovojęs 9-tą vietą. Vaidas nugalėjo italą, anglą ir lygiomis sukovojo su amerikiečiu, tačiau balsuojant teisėjams pergalė atiteko varžovui. Vyrų kumite komanda (K. Čiutra, T. Žilinskas, D. Valionis, P. Ą. Kalpokas, V. Dobrovolskas, R. Jurgilaitis) iškovojo garbingą 5-tą vietą, kovoje dėl medalių 2:3 pralaimėjusi būsimiems čempionams anglams.

5-tą vietą iškovojo ir jaunių merginų kumite komanda (I. Kalinauskaitė, M. Paulavičiūtė, N. Tvaskaitė, G. Bilskytė). 6-tą užėmė merginų jaunimo kata komanda (E. Duobaitė, M. Paulavičiūtė, R. Zigmantavičiūtė).

Asmeninėse jaunučių kumite varžybose E. Duobaitė įveikė serbę, amerikietę, tačiau kovoje dėl medalio už per stiprų kontaktą buvo diskvalifikuota ir užėmė 5-tą vietą. N. Tvaskaitė kovodama jaunių grupėje, pasiekė pergales prieš brazilę, amerikietę, tačiau pralaimėjo rusei ir užėmė 5-tą vietą.

Pagal medalius pirmi anglai, antri rusai, treti italai, mes dešimti.

Čempionatą stebėjo ir sportininkus apdovanojo legendinis 10 dan šotokan karatė meistras, japonas H. Shirai. Pietų Afrikos vyriausias karatė instruktorius, 8 dan karatė meistras M. Dorfman, kurio močiutė kilusi iš Panevėžio krašto, o senelis iš Latvijos, labai palankiai vertino lietuvių pasirodymą pasaulio čempionate. Čempionate teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas panevėžietis A. Valuntonis, sportininkus kovoms ruošė LSKF treneriai K. Stankevičius ir D. Libnickas. Sekantis čempionatas 2019 m. Portugalijoje.