Close

Lietuvių pergalės WKC Pasaulio čempionatuose

Šį savaitgalį Šiaulių, Teniso kortuose 4 dienas skambėjo japoniškos komandos, aidėjo kovos šūksniai, vyko World Karate Confederation (WKC) Pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusių, veteranų karatė čempionatai ir Pasaulio vaikų taurės varžybos, kuriose dalyvavo 950 sportininkų iš 23 valstybių (dalyvavo Australijos, Argentinos, Vokietijos, Airijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Latvijos atstovai). Varžybos vyko 5-tųjų TAFISA žaidynių vykdomų Pasaulio čempionatų programoje. Lietuvą atstovavo 100 sportininkų iš Lietuvos Shotokan Karatė Federacijos ir 10 iš Lietuvos karatė asociacijos.

WKC karatė varžybos vyksta sekančiai: kata rungtyje sportininkai varžosi atskirai pagal savo kultivuojamus stilius (Shotokan, Wado ryu, Goju ryu, Shito ryu), o kumite varžybose varžosi kartu pagal Shobu Ippon (atvira svorio
kategorija, kova iki vieno Ippon) arba Shobu Sanbon (3 svorio kategorijos, kova iki trijų Ippon) taisykles. Sportininkas gali dalyvauti tik vienoje pasirinktoje kumite rungtyje. Komandinės kata, kumite varžybos vykdomos jaunimo (18 – 20 m.) ir suaugusių (virš 18 m.) amžiaus grupėse. Veteranai (virš 40 m.) varžosi tik kata rungtyje.

Liepos 5 d. ketvirtadienį pirmieji varžybas pradėjo Pasaulio vaikų taurės varžybų dalyviai (8 –13 m.). LSKF atstovavo 42 sportininkai, kurie iškovojo 19 medalių (A-5, S-3, B-11) ir pagal medalių skaičių tarp valstybių buvo antri. Pirmi Rusijos sportininkai, trečia Airijos karatė asociacija.

Nugalėtojų titulus asmeninėse rungtyse iškovojo: Guoda Elenauskaitė (Radviliškis, „Rytų kovotojas“ tr. Ernestas Mončiauskas), Monika Raitelaitytė (Kaunas, „Samurajus“ tr. Rolandas Kesminas), Vanesa Kaminskaitė (Panevėžys, „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), Marija Paulavičiūtė, Nomeda Tvaskaitė (Vilnius, „Karate-do“ tr. Jurgita Januškaitė).

Antrąsias vietas užėmė: Armandas Jaruševičius (Kaunas, „Samurajus“ tr. Mantas Kazlauskas), Rūta Zigmantavičiūtė ir Akvilė Šiaučiūnaitė (Panevėžys, „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis).

Trečias vietas išsikovojo: Viktoras Avdiukovas, Povilas Šiugždinis Edvinas Gvozdas (Kaunas, „Samurajus“ tr. Mantas Kazlauskas), Marija Paulavičiūtė, Nomeda Tvaskaitė (Vilnius, „Karate-do“ tr. Jurgita Januškaitė), Simona Labenskaitė, Dovydas Rumbinas (Radviliškis, „Rytų kovotojas“ tr. Ernestas Mončiauskas), Julijus Strazdas, Kasparas Ubeika (Utena, „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius) Akvilė Šiaučiūnaitė (Panevėžys, „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), Einius Novičenko („Kentauras“ tr. Arūnas Masalskis)

Liepos 6, 7 dienomis vyko jaunių (14 – 15 m. ir 16 – 17 m.) ir jaunimo (18 – 20 m.) Pasaulio karatė čempionatai, kurių metu Lietuvos sportininkai iškovojo 21 medalį (A-5, S-7, B-7) ir užėmė trečią vietą tarp valstybių pagal laimėtus medalius.

Pasaulio jaunių 14 – 15 m. Ippon kumite čempione tapo Ugnė Borodičaitė (Vilnius, „Karate-do“ tr. Jurgita Januškaitė), 16-17m. Ippon kumite čempionais tapo Bernadeta Dauparaitė ir Armandas Bunius, 18-20m. Ippon kumite čempionu tapo Remigijus Jurgilaitis (visi klubas „Kentauras“ tr. Arūnas Masalskis).

LSKF jaunimo 18 – 20 m. vaikinų Ippon kumite komanda (Remigijus Jurgilaitis, Lukas Balsys, Audrius Dobrovolskas, Justas Ardinavičius) finale 2:1 įveikusi Australijos komandą tapo WKC Pasaulio jaunimo čempionais.

Antrąsias vietas asmeninėse varžybose išsikovojo: Austėja Matuzaitė, Justas Ardinavičius 18 – 20 m. jaunimo kumite (Panevėžys, „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), Modestas Kuvykas 16 – 17 m. Ippon kumite ( „Kentauras“ tr. Arūnas Masalskis), Agnė Lisauskaitė 18  – 20 m. Sanbon kumite -55 kg (Utena, „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius), Dovydas Valionis 16-17m. Sanbon kumite -65 kg (Kaunas, „Dao“ tr. Dainius Libnickas).

LSKF jaunimo 18 – 20 m. merginų Ippon kumite komanda (Simona Didžiokaitė, Austėja Matuzaitė, Agnė Lisauskaitė) finale 1:2 pralaimėjusi Australijos komandai tapo WKC Pasaulio jaunimo kumite vicečempionėmis. LSKF vaikinų 18-20m. Sanbon kumite komanda (Vaidotas Dobrovolskis, Mindaugas Vanagas, Eimantas Trumpa) finale pralaimėjo serbams ir iškovojo II- vietą.

Trečiąsias vietas išsikovojo: Aurimas Valujavičius, Julius Žukauskas 16 – 17 m. Ippon kumite, Mantas Janonis 14 – 15 m. Ippon kumite (Kaunas, „Era“ tr. Anželika Urbonienė, Edvinas Ronaitis, Giedrė Gudzinevičiūtė), Mindaugas Vanagas 18 – 20 m. Sanbon kumite -78 kg, Audrius Dobrovolskas 18 – 20 m. Ippon kumite (Kaunas, „Fight gang“ tr. Mindaugas Ratkevičius), Ligita Rudokaitė 14 – 15 m. Sanbon kumite -50 kg (Utena, „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius), Donata Virbukaitė 14 – 15 m. Sanbon kumite +55 kg.(klubas „Kentauras“ tr. Arūnas Masalskis)

Liepos 8 d. sekmadienį vyko suaugusių (virš 18 m.) ir senjorų (virš 40 m.) varžybos, kuriose pavyko iškovoti keturis sidabro ir vieną bronzos medalį. Daugiausiai medalių suaugusių reitinge iškovojo italai (A-9, S-4,B -4), antri rusai (A-8, S-3, B- 9), treti serbai (A-5, S-0, B-3).

Jurgita Januškaitė sėkmingai startavo (+18 m.) Ippon kumite rungtyje, pateko į finalą ir po permainingos kovos pralaimėjusi Ukrainos sportininkei, tapo WKC Pasaulio vicečempione. Tomas Žilinskas (+18 m.) Sanbon kumite + 78 kg buvo arti Pasaulio čempiono titulo, tačiau finale kovotojas iš Azerbaidžiano lemiamu momentu buvo aktyvesnis, kovingesnis ir pasiekė pergalę. Abu sportininkai yra Vilniaus „Karate-do“ klubo atstovai, jų treneriai: Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis.

Rolandas Kesminas (+18 m.) Ippon kumite rungtyje iškovojo bronzos medalį. (Kaunas, klubas „Samurajus“ tr. Kazimieras Bartkevičius)

LSKF Shotokan moterų (+18 m.) kata komanda (Kaunas, „Era“ Laima Lebedžinskienė, Giedrė Gudzinevičiūtė, Simona Didžiokaitė) WKC PČ-te iškovojo antrą vietą.

LSKF moterų (+18 m.) Ippon kumite komanda (Jurgita Januškaitė, Austėja Matuzaitė, Laima Lebedžinskienė) finale po atkaklios kovos pralaimėjusi Ukrainos komandai, iškovojo sidabro medalius.

Sekantis Pasaulio čempionatas vyks Australijoje, Melburne gegužę, o Europos čempionatas Rusijoje. Čempionate teisėjavo vieni iš geriausių LSKF teisėjų Alfonsas Valuntonis, Dainius Libnickas, Anželika Urbonienė, Mindaugas Lašas, Mantas Bartkevičius, Stasys Daukšys; Lietuvos komandos vadovas – Kazimieras Bartkevičius.