Close

Lietuvos Shotokan/WKF karatė čempionatas, Šiauliai

Šiauliuose vyko 25-tasis Lietuvos Šotokan/WKF karatė čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš 12-kos šalies klubų virš 180 dalyvių pagal rungtis.

Tai buvo 25-tas Lietuvos Šotokan karatė čempionatas ir antras Lietuvos WKF čempionatas pagal atnaujintas WKF taisykles. Čempionato tikslas duoti impulsą vystyti Lietuvoje sportinį WKF karatė, kadangi Pasaulinė WKF federacija atkakliai siekia karatė sporto šakos pripažinimo TOK ir deda dideles pastangas tapti olimpine sporto šaka.

Suaugusiųjų kata rungties čempionais tapo: Jurgita Januškaitė ir moterų kata komanda iš Vilnius „Karate do“ klubo, Vytautas Griška ir Kauno klubo „Era“ vyrų komanda.

Merginų 14-15 m. grupėje kata rungtyje nugalėjo Marija Paulavičiūtė Vilnius „Karate do“, o vaikinų tarpe Matas Žymantas Šiauliai „Baltasis Tigras“.

16-17 m grupėje nugalėjo Eglė Duobaitė Panevėžys „Alfa“ klubas , o vaikinų tarpe Eimantas Gajauskas Šiauliai „Baltasis tigras“.

Moterų šotokan kumite čempionės titulą išsaugojo Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkė Jurgita Januškaitė. Vyrų šotokan kumite suaugusių čempionu pirmą kartą tapo Karolis Čiutra, Panevėžys „Alfa“. Komandinę kumite rungtį laimėjo Kauno „Samurajaus“ klubo vyrai.

Jaunių (16-17 m.) šotokan kumite rungtyse čempionais tapo Eglė Duobaitė Panevėžys „Alfa“ ir Tomas Balčius Šiauliai „Baltasis tigras“.

Jaunučių (14-15m.) šotokan kumite čempionais tapo Nomeda Tvaskaitė Vilnius „Karate do“ ir Arnas Pačiuipis Kaunas „Samurajus“.

• +57kg Airijus Puidokas Panevėžys „Alfa“

Klubų įskaitoje pirmi Vilniaus „Karatė-do“ klubo sportininkai 53t. (vadovas K.Šipelis), antri – Panevėžio karatė klubo „Alfa“sportininkai – 49,5 t. (vadovas Alfonsas Valuntonis), treti – Šiaulių „Baltasis tigras“ 38,5 t. (vadovas Egidijus Daknys)