Close

Lietuvos šotokan jaunieji karatistai – stipriausi Europoje

Lietuvos šotokan jaunieji karatistai – stipriausi Europoje

Š.m. birželio 19 d. Prahoje vykusiame Europos JKA (Japan Karate Association) šotokan karatė jaunių ir jaunučių čempionate Lietuvos nacionalinės rinktinės sportininkai iškovojo 13 komplektų medalių. Iš jų 2 aukso, 3 sidabro bei 8 bronzos apdovanojimus.

Čempionate varžėsi virš 300 sportininkų iš 10 Europos valstybių: Serbijos ir Juodkalnijos, Vengrijos, Čekijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos ir kitų šalių. Lietuvai atstovavo 32 sportininkai iš 7 Lietuvos klubų po 4 sportininkus kiekvienoje amžiaus grupėje kata ir kumite rungtyse. Jauniai (16-18 metų) geriausiai kovojo komandinėse rungtyse. Donatas Jurkevičius (Kauno „Samurajus“), Eugenijus Vinciūnas ir Jaunius Simanavičius (abu iš Panevėžio „Alfos“) komandinėje kata buvo antri, o komandinėje kumitė (A. Astramskas (Vilnius „Karate-Do“), D. Jurkevičius, E. Vinciūnas ir J. Simanavičius) nugalėję Vokietijos rinktinę, o pusfinalyje 1:2 pralaimėję Serbijos ir Juodkalnijos komandai užėmė trečiąją vietą.

Sėkmingiausiai varžėsi penkiolikmečiai kovotojai. Atrankinėse varžybose įveikę po tris varžovus, ir vaikinų , ir merginų kategorijose dėl pirmų vietų, kovojo Lietuvos sportininkai. Merginų kumite finale susitiko dvi Vilniaus „Karate-Do“ klubo atstovės Viktorija Bieliauskaitė ir Jurgita Januškaitė (trenerė L. Grižaitė). Pergalę iškovojo J. Januškaitė. Ši sportininkė asmeninėje kata rungtyje taip pat iškovojo trečiąją vietą. Antrasis „lietuviškas“ finalas vyko tarp Edgaro Šipulskio iš Radviliškio „Kentauro“ klubo (treneris A. Masalskis) ir Remigijaus Šado iš Kauno „Samurajaus“ (treneris M. Ratkevičius). Trečias šioje kategorijoje taip pat buvo lietuvis Aurimas Malinauskas (Kauno „Era“ trenerė A. Urbonienė). Komandinėje vaikinų kata laimėta III vieta: Edgaras Šipulskis (Radviliškio „Kentauras“); Marius Vizbaras (Kauno „Era“); Remigijus Šadas (Kauno „Samurajus“), komandinė merginų kata – III vieta: Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate-Do“); Andželika Martinaitytė (Kauno „Era“); Viktorija Bieliauskaitė (Vilniaus „Karate-Do“).

Keturiolikmečių amžiaus kategorijoje iškovoti keturi apdovanojimai. Dviem bronzos medaliais, už kata ir kumitė rungtis pasidabino Agata Jušinskaja (Šalčininkų „Almida“, treneris A. Jurgelevič), trečiąja vieta individualioje kata rungtyje džiaugėsi Austė Linkevičiūtė (Vilnius „Karatė-Do“, trenerė L. Grižaitė) bei asmeninėje kumitė rungtyje Tautvydas Žvirblis (Kauno „Samurajus“, treneris M. Ratkevičius).

Patys jauniausi karatė kovotajai taip pat grįžo su medaliais, tai Robertas Murauskas (Radviliškio „Kentauras“) individualioje kata rungtyje laimėjęs trečią vietą ir Tomas Pranulis (Panevėžio „Alfa“) iškovojęs bronzą asmeninėje kumitė rungtyje.

Lietuvos Karatė Šotokan federacijos teisėjai Alfonsas Valuntonis ir Laima Grižaitė varžybų išvakarėse dalyvavo JKA instruktorių bei teisėjų seminare. Įvertinęs šių teisėjų kvalifikaciją Europos čempionato vyriausiasis teisėjas Jorgenas Bura patikėjo jiems vertinti ne tik atrankines bet ir finalines sportininkų dvikovas.

LSKF prezidentas bei delegavijos vadovas Kazimieras Bartkevičius šiuos pasiekimus vertina kaip sėkmingą federacijos klubų veiklos nuoseklaus ir kryptingo darbo rezultatą.

Europos JKA (Japan Karate Association) čempionatas 2004-06-19, Praha, Čekija
Lietuvos Shotokan Karatė Federacijos sportininkų rezultatų suvestinė

I kategorija – jauniai (18 – 15 metų)

LSKF komandinė vaikinų kata – II vieta
LSKF komandinė vaikinų kumite – III vieta

Eugenijus Vinciunas (Panevėžio „Alfa“); Donatas Jurkevičius (Kauno „Samurajus“); Aurimas Astramskas (Vilniaus „Karate do“); Jaunius Simanavičius (Panevėžio „Alfa“)

LSKF komandinė vaikinų kata – III vieta
Edgaras Šipulskis (Radviliškio „Kentauras“); Marius Vizbaras (Kauno „Era“); Remigijus Šadas (Kauno „Samurajus“)

LSKF komandinė merginų kata – III vieta
Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate do“); Andželika Martinaitytė (Kauno „Era“); Viktorija Bieliauskaitė (Vilniaus „Karate do“)

Individualios kata rungtys:
Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate do“) – 3 vieta (15 metų)
Individualios kumite rungtys:
Edgaras Šipulskis (Radviliškio „Kentauras“) – 1 vieta (15 metų)
Remigijus Šadas (Kauno „Samurajus“) – 2 vieta (15 metų)
Aurimas Malinauskas (Kauno „Era“) – 3 vieta (15 metų)
Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate do“) – 1 vieta (15 metų)
Viktorija Bieliauskaitė (Vilniaus „Karate do“) – 2 vieta (15 metų)

II kategorija – jaunučiai (14 – 12 metų)

Individualios kata rungtys:
Agata Jušinskaja (Šalčininkų „Almida“) – 3 vieta (14 metų)
Austė Linkevičiūtė (Vilniaus „Karate do“) – 3 vieta (14 metų)
Robertas Murauskas (Radviliškio „Kentauras“) – 3 vieta (12 metų)
Individualios kumite rungtys:
Tautvydas Žvirblis (Kauno „Samurajus“) – 3 vieta (14 metų)
Agata Jušinskaja (Šalčininkų „Almida“) – 3 vieta (14 metų)
Tomas Pranculis (Panevėžio „Alfa“) – 3 vieta (13 metų)