Close

Lietuvos Šotokan karatė rintikė išvyko į pasaulio čempionatą

Lietuvos Šotokan karatė rintikė išvyko į pasaulio čempionatą

2013 rugėjo 28-29 dienomis Liverpulyje (Anglija) prasidėjo WSKA pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvauja ir šeši Lietuvos sportininkai. Lietuvą atstovaują š.m. nacionalinio čempionato nugalėtojai ir prizininkai. Jaunimo amžiaus grupėje: Ugnė Brusokaitė, Ieva Krivickaitė, Aurimas Valujavičius (visi sportininkai iš Kauno karatė klubas „Era“). Kiekvienas sportininkas varžysis trijose asmeninėse ir dviejuose komandinėse rungtyse. Suaugusiųjų grupėje dalyvaus Jurgita Januškaitė, Tomas Žilinskas (Vilniaus „Karate do“ klubas), Mindaugas Kinderis (Panevėžys „Alfa“). Komandos treneris Edvinas Ronaitis (Kauno karatė klubas „Era“).

Šis čempionatas pasižymi aukštu sportiniu meistriškumu, gausiu dalyvių skaičiumi (užsiregistravo 805 dalyviai) ir didele konkurencija asmeninėse rungtyse. J. Januškaitei kata rungtyje teks varžytis su 48 dalyvėmis, o kumite – su 49 dalyvėmis. T. Žilinsko ir M. Kinderio laukia 95 kumite ir 74 kata rungčių varžovai.

Shotokan kovos vyksta be svorio kategorijų iki vieno Ippon, kas reikalauja iš sportininkų maksimalių dvasinių ir fizinių pastangų. Tikimės, kad mūsų šalies sportininkai garbingai kovos ant pasaulinio tatamio ir nudžiugins gerbėjus.