Close

Naujų čempionų gausa

Radviliškyje vyko VI tarptautinės sporto žaidynės „Saulės miestas 2011“. Šotokan karatė sporto šaka žaidynių programoje yra nuo žaidynių vykdymo pradžios.

Suaugusiųjų grupėje Vilniaus „Karate do“ sportininkė Jurgita Januškaitė (tr. L. Grižaitė, R. Piepolis) išsikovojo čempionės titulus kata ir kumite rungtyse. Pirmą kartą per savo sportinę karjerą Lietuvos čempionu tapo Europos, Pasaulio čempionatų prizininkas, Lietuvos rinktinės senbuvis Romuald Duchnovič (tr. R. Piepolis). Pirmą kartą Lietuvos kata čempionu tapo kaunietis Vytautas Griška Kauno karatė klubas „Era“ (tr. G. Gudzinevičiūtė). Suaugusiųjų komandinę kumite rungtį laimėjo Kauno karatė klubo „Samurajus“ vyrai ir Vilniaus „Karate do“ moterys, o komandines kata varžybas Panevėžio karate klubo „Alfa“ vyrai ir Vilniaus karatė klubo „Karate do“ moterys.

Jaunimo (18 – 20 m.) kumite čempionais tapo Audrius Dobrovolskas Kauno karatė klubas „Samurajus“ (tr. M. Ratkevičius) ir Austėja Matuzaitė Panevėžio karatė klubas „Alfa“ (tr. A. Valuntonis). Jaunimo komandines kumite rungtis laimėjo Radviliškio karatė klubo „Kentauras“ (tr. A. Masalskis) vaikinai ir Panevėžio karatė klubo „Alfa“ (tr. A. Valuntonis) merginos.

Jaunių (15 – 17 m.) kumite čempionais tapo Aurimas Valujavičius Kauno karatė klubas „Era“ (tr. E. Ronaitis) ir Bernadeta Dauparaitė Radviliškis „Kentauras“ (tr. A. Masalskis). Kata čempionais tapo Julius Žukauskas ir Sandra Mitkutė. Abu sportininkai iš Kauno karatė klubo „Era“, trenerė G. Gudzinevičiūtė.

Džiu-Kumite rungtyje čempiono titulą iškovojo Kauno karatė klubo „Samurajus“ treneris Mindaugas Ratkevičius finale, po kovos pratęsimo, įveikęs vilnietį Sergėjų Bigiševą.

Šis čempionatas pasižymėjo naujų čempionų gausa, pastebėjome talentingų, įdomių sportininkų. Tai Bernadeta Dauparaitė iš Radviliškio, vilnietis Petras Ąžuolas Kalpokas, kaunietis Vaidotas Dobrovolskis, kuris pasižymėjo įdomia kovos maniera, ypač greitomis atakomis ir sugebėjo išsikovoti bronzos medalį suaugusiųjų tarpe. Reikėtų paminėti sportininkų iš mažesnių miestelių, klubu pasiekimus. Tai sportininkės iš Zarasų „Zarasai“ Evelinos Merkytės (tr. N. Gusevas) kumite rungtyje iškovota 3 vieta, Utenos „Impulso“ karatė klubo sportininkės Kristinos Skorochodovaitės (tr. K. Stankevičius) kumite rungtyje iškovota 3 vieta.

Bendrakomandinėje daugiausiai taškų surinko Vilniaus „Karate do“ (49,63 t.) (vadovas K. Šipelis) sportininkai, antri – Kauno karatė klubo „Era“ (47,3 t.) (vadovė A. Urbonienė) ir treti Panevėžio „Alfa“ (34,5 t.) (vadovas A. Valuntonis) sportininkai.

Varžybų atidarymo metu buvo įteikti karatė meistrų Dan diplomai. 4 Dan diplomus gavo karatė klubo „Era“ treneriai Giedrė Gudzinevičiūtė ir Edvinas Ronaitis. Varžybos vyko Radviliškio sporto arenoje, šventinėje aplinkoje, gerai paruoštoje varžyboms salėje. LSKF dėkoja varžybų org. komiteto pirmininkui Arūnui Masalskiui už gerą renginio organizavimą.

VI tarptautinių sporto žaidynių „Saulės miestas – 2011“, Lietuvos Šotokan karatė čempionato rezultatai