Close

Pasaulio čempionatas Vokietijoje

WSKF pasaulio čempionate Vokietijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną aukso, du sidabro ir tris bronzos medalius ir bendrojoje įskaitoje užėmė šeštąją vietą.

Starslundo mieste (Vokietija) vykusiame šeštajame pasaulio šotokan karatė federacijos (WSKF) čempionate Lietuvos atstovai iškovojo šešis medalius ir bendrojoje įskaitoje užėmė šeštąją vietą.

Nežymiai atsilikusi nuo baltarusės S.Vilkinos, asmeninėje kata rungtyje vilnietė Laima Grižaitė iškovojo sidabro medalį. Komandinėse varžybose Laima kartu su sostinės atstove Julija Lozovskaja bei Šiaulių apskrities kovos menų centro nare Monika Pliuraite užėmė trečiąją vietą. Tik Gruzijos ir Baltarusijos komandos pralenkė mūsiškes.

Komandinėse kumitė pusfinalio varžybose Lietuvos sportininkės A.Grikevič, A.Žukova ir I.Šiurnaitė pralaimėjo vienu tašku ukrainietėms ir liko ketvirtos. Vyrų varžybose kovojusiems šešiems lietuviams šįkart nepavyko pasiekti aukštų rezultatų.

Jaunimo grupėje M.Pliuraitė liko antra kata rungtyje ir trečia – kumitė varžybose. 11-12 metų amžiaus vaikų grupėje Agata Jušinskaja iš Eišiškių tapo savo amžiaus kategorijos čempione, o kaunietė Edita Rupeikaitė 13-14 metų amžiaus grupėje kata rungtyje buvo trečia.

Šiame čempionate kovojo apie 600 dalyvių iš 31 valstybės. Sėkmingiausiai pasirodė baltarusiai, pelnę daugiausiai medalių.

“Mūsų sportininkai taip pat patvirtino savo aukštą meistriškumą ir iškovojo gana geras vietas. Nudžiugino ir jaunimas. Patyrusiems tatamio meistrams auga tinkama pamaina, kuriai teks ateityje siekti dar svaresnių pergalių”, – teigė Lietuvos šotokan karatė federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius.