Close

Pasaulio čempionate Čikagoje kovojo Lietuvos karatistai

Pasaulio čempionate Čikagoje kovojo Lietuvos karatistai

Spalio 2 – 3 dienomis Čikagos priemiestyje, Palatine miestelyje, surengtas Pasaulio Shotokan karatė čempionatas. Kartu su 20-iesšalių pajėgiausiais šios dvikovinės sporto šakos atstovais planetos pirmenybėse kovojo ir Lietuvos sportininkai.

Mūsų šalies garbę Pasaulio čempionate gynė 7 sportininkai: daugkartiniai Lietuvos čempionai broliai Egidijus ir Remigijus Bložės, Rolandas Kesminas, Kęstas Kuliešius, Donatas Jurkevičius, Mindaugas Ratkevičius (abu iš Kauno „Samurajaus“ klubo) ir vienintelė mergina vyrų kompanijoje – Audronė Širokova (Kauno „Era“). Pirmiesiems keturiems sportininkams neteko patirti tolimos kelionės iš Lietuvos nuovargio – jie sportuoja ir studijuoja skirtingose JAV valstijose. Kartu su sportininkais į Čikagą atvyko ir Lietuvos Shotokan karatė federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius, viceprezidentas Alfonsas Valuntonis bei rinktinės treneris Nikolajus Gusevas.

Trūko sirgalių palaikymo

Truputį apmaudu, kad apie stipriausių mūsų šalies sportininkų viešnagę per vėlai sužinojo vietinė žiniasklaida ir tik nedaugelis gausiausio Amerikos lietuvių miesto – Čikagos – sporto gerbėjų asmeninių pažinčių dėka apsilankė aukščiausio lygio varžybose. Gal būtent išeivijos sporto sirgalių didesnės paramos ir trūko sėkmingam mūsų šalies sportininkų pasirodymui.

Pirmąsias kovas pavyko laimėti tik M. Ratkevičiui bei R. Bložei. Mindaugas pirmoje kovoje nugalėjo airių sportininką, tačiau antroje dvikovoje nusileido Belgijos atstovui. Remigijus laimėjo dvikovą prieš Austrijos atstovą, tačiau turėjo pripažinti Ispanijos sportininko pranašumą. Kiti Lietuvos atstovai pralaimėjo atrankines kovas ir finalinėse varžybose jau nedalyvavo. Komandinėse varžybose Lietuvos karatistai nusileido italams. 14-os komandų grupėje stipriausi buvo varžybų šeimininkai – palaikomi audringų sirgalių finale jie nugalėjo lenkus.

Kaip varžybų metu pažymėjo Lietuvos Shotokan karatė federacijos prezidentas K. Bartkevičius gaila, kad į JAV vykusias pasaulio pirmenybes nepavyko atvežti visų pajėgiausių Lietuvos sportininkų. Tuo pačiu K. Bartkevičius pasidžiaugė, kad 2001 metais Rygoje vykusiose planetos pirmenybėse E. Bložė, R. Bložė iškovojo trečiąsias vietas, o 2003 metų analogiškose varžybose Šveicarijoje D. Jurkevičius pasidabino sidabro medaliu.

Įgavo didelės patirties

Pasak K. Bartkevičiaus, tai ne pirmasis Lietuvos karatistų vizitas į Amerika: 1997 m. klubų iš įvairių šalies miestų. Stengiamės kiekvienais metais išsiųsti savo stipriausius sportininkus į aukščiausio lygio varžybas. Lietuva turi ir Europos čempionato prizininkų, ir kitų prestižinių turnyrų. Iškovotų titulų padaugėtų, tačiau siekti aukštų rezultatų daugeliui sportininkų trukdo mokslai ar darbas. Nebūdami profesionalais jie negali viso savo gyvenimo aukoti sportui“, – „Amerikos lietuviui“ tvirtino K. Bartkevičius.

Pasak Panevėžio „Alfa“ Shotokan karatė klubo trenerio bei federacijos viceprezidento Alfonso Valuntonio, Pasaulio čempionatas buvo labai gerai organizuotas, vyravo didelė konkurencija. Sportininkams, kaip ir treneriams, šis čempionatas buvo puikus pasiruošimas prieš lapkričio mėnesį Lenkijoje vyksiančias Europos Shotokan karatė pirmenybes. Čia žada startuoti kur kas daugiau Lietuvos sportininkų.

A. Valuntonis kartu pasidžiaugė galėdamas dalyvauti varžybų dienomis vykusiame karatė teisėjų seminare, kuriame pasisėmė nemažai patirties.

„Kiekvienas čempionatas – ir šis – paliko pėdsaką Lietuvos sporto istorijoje. Mus po kiekvienų varžybų sieja naudingi ryšiai, kurių pagalba galima toliau vystyti savo sportinę veiklą Lietuvoje“, – sakė K. Bartkevičius. Jis pasidžiaugė ir tuo, kad viešėdami Čikagoje lietuviai jautė nuolatinę čia gyvenančio Girėno ir Linos Žukauskų globą. Patys praeityje aktyviai sportavęs karatė G. ir L. Žukauskai pasirūpino, kad svečiai į Lietuvą išsivežtų kuo geriausius įspūdžius. Girėnas yra tapęs Lietuvos karatė čempionu, Lina daugelio respublikinių varžybų prizininkė karatė dvasia auklėja ir ugdo savo atžalas Simoną bei Igną. Lietuvos Shotokan karatė federacija dėkoja Žukauskų šeimai už paramą, rūpestį ir palaikymą mūsų šalies sportinės delegacijos. Ateityje tikimės sėkmingesnių startų bei medalių.

„AMERIKOS LIETUVIS“
Dainius Ruževičius