Close

Pasaulio Shotokan JKA čempionatas

Prancūzijoje (Gousainvile mieste) pasibaigė 7-tas Pasaulio Shotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo virš 2000 sportininkų iš 56 šalių. Šį pasaulinį karatė meistrų forumą organizavo Japonijos Karatė Asociacija (Japan Karate Association/World Federation) visose amžiaus grupėse: vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusių. Lietuvą atstovavo 64 sportininkai iš 11 šalies klubų. Nors šį kartą medalių iškovoti nepavyko, tačiau užimtos trys 5 vietos, viena 6 vieta, viena 8 vieta, keturiolika 9 vietų, leidžia teigti, kad tai yra aukšti rezultatai ir LSKF klubai, instruktoriai dirba teisinga linkme.

Jaunučių amžiaus grupėje kumite rungtyje kaunietė A. Adomaitytė, radviliškietė S. Tamošaitytė pateko į finalą ir kovose dėl medalių nežymiai pralaimėję užėmė 5 vietas. Šioje amžiaus grupėje kata rungtyje mažeikietis R. Muraškauskas užėmė 8 vietą.

Jaunių grupėje arti medalio buvo vilnietė J. Lozovskaja. Atrankinės varžybose nugalėjusi 4 varžoves kovoje dėl medalio pralaimėjo jugoslavei ir užėmė 5 vietą tarp 84 dalyvių.

Jaunimo amžiaus grupėje daugiakartinė Lietuvos kata, kumite čempionė kaunietė V. Urbonavičiūtė pasiekusi 4 pergales finale užėmė 6 vietą tarp 83 dalyvių. Kauniečiai J. Bartkevičiūtė, I. Arnatkevičiūtė, S. Puida, R. Kesminas, E. Kvedaravičiūtė, J. Skurygina, R. Budnikas atkakliose kovose laimėjo po tris pergales ir užėmė 9 vietas sava amžiaus grupėse. I. Martinaitytė (Radviliškis), D. Jodokevičiūtė (Pakruojis), V. Dirsė (Panevėžys), A. Truškauskas (Joniškis), O. Ševekovas (Zarasai), T. Mažeika (Vilnius), L. Grižaitė (Vilnius) pateko į Pasaulio karatė stipriausių sportininkų dešimtukus, užėmę 9 vietas.

Iš čia paminėtų sportininkų užėmusių Pasaulio čempionate 9 vietas reikėtų pažymėti jaunių, jaunimo amžiaus grupių atstovus J. Bartkevičiūtė, V. Dirsę, A. Truškauską, O. Ševekovą, kurie iškovojo svarbias pergales prieš pasaulyje pripažintus karatė meistrus. Ypač reikšmingos suaugusių rinktinės narių, daugiakartinių LR čempionatų, Europos čempionatų dalyvių R. Budniko, T. Mažeikos, L. Grižaitės pergalės ir užimtos 9 vietos Pasaulio čempionate. R. Budnikas laimėjęs tris kovas tik po antro pratęsimo nusileido japonui. L. Grižaitei kata ir kumite rungtyse siekiant medalių kelią užtvėrė japonės. Vyrų komanda po atkaklios kovos pralaimėjo švedams, tačiau ir laimėjimo atveju prieš švedus mūsų laukė kova su Japonijos rinktinę. Varžybose daugiausiai medalių iškovojo Japonijos, Pietų Afrikos ir Europos sportininkai.

Prieš čempionatą LSKF teisėjų kolegijos pirmininkas A. Valuntonis išlaikė D kategorijos tarptautinio kata, kumite teisėjo egzaminą. Iškovoti pasiekimai yra LSKF klubų, instruktorių, sportininkų didelio entuziazmo, atsidavimo kovos menų sportui rezultatas, atpildas už fanatiškas treniruotes sunkiose sąlygose.