Close

Pergalės Pasaulio Šotokan karate čempionate Prancūzijoje

Prancūzijoje Lons-le-Saunier mieste vyko 18-tas Pasaulio Šotokan karate čempionatas, kuriame dalyvavo 1200 sportininkų iš 48 šalių. Varžybos vyko 2 dienas ant 10-ties karate tatamių. Lietuvą įvairiose amžiaus grupėse atstovavo 24 sportininkai iš Vilniaus „Karate do“, Kauno karatė klubo „Samurajus“, Panevėžio „Alfos“ klubo, Radviliškio „Kentauro“, Mažeikių „Žemaitis“, „Danas“ ir Šiaulių „Baltojo tigro“. Svarbiausi pasiekimai:  suaugusių individualioje kumite rungtyje svorio kategorijoje iki 85 kg. Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkas Tomas Žilinskas (tr. R. Piepolis) tarp 48 sportininkų, pasiekęs 4 pergales iškovojo bronzos medalį;  suaugusių individualioje kumite rungtyje svorio kategorijoje + 60 kg. Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkė Jurgita Januškaitė (tr. L. Grižaitė) tarp 35 dalyvių, pasiekusi 3 pergales  iškovojo bronzos medalį. Šių sportininkų pasiekimai nėra atsitiktiniai, tai 10-12 metų atkaklių treniruočių, kryptingo trenerių ir sportininkų darbo rezultatas. Moterų kumite komandos (Jurgita Januškaitė, Deimantė Jodokevičiūtė, Austėja Matuzaitė) iškovota 3 vieta yra tam tikras netikėtumas, kuris galėjo tapti Pasaulio čempionato sensacija. Dėl išėjimo į finalą Lietuva kovojo su Rumunija, viską lėmė paskutinė komandinė kova. Mums užteko lygiųjų pasiekti komandinei pergalei. Tačiau Panevėžio karatė klubo sportininkė Austėja Matuzaitė paskutinėje kovoje net pirmavo vienu vazari
(tašku) ir likus 10 s. iki kovos pabaigos, praleido kojos smūgį į galvą (mavashi geri) ir tai nulėmė, kad mes likome treti.

Jaunimo  mišri kumite komanda (B. Dauparaitė, A. Matuzaitė, R. Jurgilaitis, M. Kinderis, E. Trumpa) iškovojo 3 vietą. Petras Ąžuolas Kalpokas iki 80 kg iškovojo 3 vietą Mažeikių „Žemaitis“ (tr. R. Volkovas). Jaunių amžiaus
(16-17 m.) grupėje individualiose rungtyse pasižymėjo Armandas Bunius Radviliškio karate klubo „Kentauras“ sportininkas (tr. A. Masalskis), pasiekęs 5 pergales iškovojo 1 vietą kumite rungtyje. Eimantas Trumpa Kauno karate klubas „Samurajus“ sportininkas (tr. M. Ratkevičius) pasiekęs 4 pergales iškovojo 2 vietą kumite rungtyje. Lukas Urbonas kata užėmė 2 vietą, kumite – 3 vietą, klubas „Baltasis tigras“ (tr. E. Daknys). Domantas Čėsna svorio kategorijoje iki 65 kg kumite iškovojo 3 vietą, klubas „Žemaitis“ (tr. R. Volkovas).

Pasaulio čempionato programoje vyko Pasaulio jaunučių čempionatas ir karate mokinių KOHAI World Cup turnyras. Geriausi Lietuvos sportininkų pasiekimai: Bernadeta Dauparaitė  (14-15 m.) Radviliškio karate klubo „Kentauras“ sportininkė (tr. A. Masalskis) kata, kumite 3 vietos; Tomas Skirmantas (14-15 m.) Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkas (tr. J. Januškaitė) kumite 1 vieta; Robertas Jankauskas (14-15 m.) Šiauliai „Baltasis tigras“ (tr. E. Daknys), kumite svorio kategorija +65 kg 2 vieta; jaunučių kumite komanda (14-15 m.) +55 kg 3 vieta (Domantas Čėsna, Robertas Jankauskas, Kornelijus Mažonas, Eimantas Balodis); Gabrielė Marozaitė (12-13 m.) kata 2 vieta, klubas Mažeikių „Danas“ (tr. A. Gerikas); Einius Novičenko (12-13 m.) Radviliškio karate klubo „Kentauras“ sportininkas (tr. A. Masalskis) kumite 1 vieta.

KOHAI World Cup geriausi pasiekimai: Monika Raitelaitytė (10-11 m.) Kaunas karate klubas „Samurajus“ (tr. R. Kesminas) kata 3 vieta; Modestas Lukauskas (12-13 m.) Kaunas karate klubas „Samurajus“ (tr. G. Linartas) kumite 2 vieta; Giedrius Karpavičius (12-13 m.) Kaunas karate klubas „Samurajus“ (tr. G. Linartas) kumite 3 vieta; Karolina Kveškevičiūtė Kaunas karate klubas „Samurajus“ (tr. G. Paciuipis ir G. Linartas) kumite 3 vieta; Dovilė Karvelytė Panevėžio karate klubas „Alfa“ (tr. A. Valuntonis) kata 3, kumite 1 vieta; Nojus Mockevičius Kauno karate „Samurajus“ (tr. M. Ratkevičius) kumite 2 vieta.

Pasaulio čempionate teisėjavo gerų įvertinimų susilaukė tarptautinės kategorijos teisėjai iš Lietuvos Alfonsas Valuntonis ir Vidmantas Butnorius. Lietuvos garbę sėkmingai gynė šiuo metu Londone gyvenantys sportininkai Deimantė Jodokevičiūtė ir Rytis Vismantas atvykę iš Anglijos su stipria palaikymo komanda.