Close

Shotokan karatė Europos čempionato bronzos medaliai

Paskutinį lapkričio savaitgalį Lenkijoje Bielsko Biala mieste įvyko 26-tas Europos Shotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo 23 Europos šalių karatistai. Lietuvai šiame čempionate atstovo 18 sportininkų.

Bronzos medalius kumite rungtyje iškovojo Lietuvos jaunių komanda: Aurinas Valujavičius (Kaunas „Era“), Dovydas Valionis (Kaunas „Dao“), Armandas Bunius ir Modestas Kuvykas („Kentauras“), kuri po atrankos turnyro kovoje dėl medalių 2,5:0,5 įveikė varžybų šeimininkus Lenkijos bendraamžius, o pusfinalyje pralaimėjo būsimiems čempionams Šveicarijos sportininkams.

Arti medalių jaunimo individualioje kumite rungtyje buvo Armandas Bunius („Kentauras“) ir Mindaugas Kinderis (Panevėžys „Alfa“). Armandas nugalėjęs portugalą, vengrą, švedą kovoje dėl medalio nežymiai nusileido sportininkui iš Austrijos. Mindaugas iškovojęs dvi pergales kovoje dėl medalių pralaimėjo sportininkui iš Portugalijos. Šioje rungtyje dalyvavo 66 sportininkai.

Suaugusiųjų kumite rungtyje po dvi pergales iškovojo Karolis Čiutra (Panevėžys „Alfa“), Romualdas Duchnovič ir Tomas Žilinskas (Vilnius „Karate do“), tačiau norint iškovoti medalius suaugusiųjų čempionate reikia laimėti 5 – 6 kovas.

Jaunių individualioje kata rungtyje atrankos varžybose laimėję po dvi kovas į aštuntuką ir sekantį varžybų etapą pateko Tomas Skirmuntas iš Vilniaus „Karate do“ klubo ir Bernadeta Dauparaitė iš „Kentauro“. Sportininkų pasirodymą vertinant balų sistema galutinėje įskaitoje Tomas užėmė 8 vietą, o Bernadeta – 6 vietą.

Sklandžiai dirbo LSKF rinktinių trenerių komanda Arūnas Masalskis, Ričardas Piepolis, Mindaugas Ratkevičius. Europos čempionate teisėjavo Alfonsas Valuntonis ir Giedrė Gudzinevičiūtė.