Close

Šį kartą iš Liucernos be medalių

Šį kartą iš Liucernos be medalių

Š.m. lapkričio 25 – 26 dienomis Liucernoje (Šveicarija) įvyko XXI-as Europos Shotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo apie 400 sportininkų iš 20-ties Europos šalių, tame tarpe 20 sportininkų iš Lietuvos. Čempionatas vyko trijose amžiaus grupėse jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų. Nors šį kartą nepavyko laimėti medalių, tačiau lietuviai sudarė gerą konkurenciją vedančių Europos šalių Lenkijos, Belgijos, Austrijos, Italijos sportininkams.

Jaunių amžiaus grupėje kumite rungtyje 9-tas vietas iškovojo M. Pėteraitis (Kaunas „Samurajus“) ir E. Rupeikaitė (Kaunas „Era“).

Jaunimo amžiaus grupėje kata rungtyje 9-tas vietas iškovojo E. Vinciūnas (Panevėžys „Alfa“), A. Grižas (Vilnius „Karate do“), J. Januškaitė (Vilnius „Karate do“), A. Linkevičiūtė (Vilnius „Karate do“). Be to A. Linkevičiūtė iškovojo 5-tą vietą ir kumite rungtyje.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje geriausiai pasirodė R. Kesminas (Kaunas „Samurajus“) kata rungtyje pasiekęs dvi pergales užėmė 9-tą vietą iš 53 dalyvių.

Komandinėse rungtyse pasižymėjo moterų kumite komanda (J. Januškaitė, L. Kazlauskaitė ir N. Petrauskaitė) iškovojusios 5-tą vietą Europos čempionate. Į stipriausius Europos aštuntukus pateko vaikinų jaunimo kata komanda (R. Radžiūnas, E. Vinciūnas ir J. Simanavičius visi sportininkai iš Panevėžio „Alfa“ klubo), o taip pat suaugusiųjų vyrų ir moterų kata komandos (R. Kesminas, M. Bartkevičius, R. Šadas visi Kauno „Samurajus“ sportininkai ir A. Širokova, G. Gudzinevičiūtė, L. Kazlauskaitė visos Kauno „Era“ atstovės).

Komandinėje vyrų kumite rungtyje pilnas dramatizmo buvo Lietuvos rinktinės mačas su Belgijos sportininkais. Pirmą kovą R. Duchnovič su savo varžovu baigė lygiosiomis. Tai buvo geras taktinis rezultatas mūsų naudai, kadangi belgai pirmai kovai buvo išrinkę vieną iš geriausių savo kovotojų. Antroje kovoje labai gerai kovojęs T. Žilinkas atliko Wazari veiksmą, tačiau referi laiku neįvertintas, pakartotiniu veiksmu padarė nežymų kontaktą ir buvo diskvalifikuotas. Trečioje kovoje pirmaudamas wazari ir atlikęs Ippon vertės veiksmą, tačiau neužskaitytas referi, E. Vinciūnas, ypač pasižymėjąs kovingumu, parodė karatė etikai nepadorų gestą ir tatamio referi sprendimu (be visų kitų teisėjų pritarimo) buvo diskvalifikuotas. Ketvirtoje kovoje atrodo esant beviltiškai padėčiai pirmasis persilaužimą pradėjo L. Andronavičius, kuris taškais 2:0, nugalėjo savo varžovą. Paskutinėje lemiamoje kovoje, Lietuvos rinktinės kumite kapitonas M. Ratkevičius turėjo iškovoti tik gryną pergalę, t.y. laimėti Ippon veiksmu ir nepraleisti nei vieno Wazari. Mindaugas šią užduotį įvykdė puikiai. Po ilgos taktinės ir psichologinės kovos „užmigdęs“ varžovo budrumą likus iki kovos pabaigos 15 sekundžių atliko Ura Mawashi į varžovo pakaušį Ippon vertės veiksmą ir laimėjo kovą. Esant lygiam rezultatui (2,5:2,5 pagal pergales) nugalėtojų komanda buvo paskelbta Belgijos rinktinė. Tai lėmė dvi diskvalifikacijos už kurias varžovams buvo skirti Ippon vertinimai, o mūsų komanda turėjo tik vieną Ippon.

Čempionate ypač sėkmingai pasirodė Lenkijos sportininkai, visose amžiaus grupėse iškovoję per 20 medalių. Sekantis Europos čempionatas įvyks Porto mieste (Portugalijoje), o pasaulio čempionatas Bydgošč (Lenkijoje).