Close

Trakuose išaiškinti stipriausi karatė šotokan meistrai

Trakuose išaiškinti stipriausi karatė šotokan meistrai

14-ajame Lietuvos čempionate dalyvavo apie 80 sportininkų iš 10 Lietuvos bei Lenkijos klubų. Varžytasi 13-oje kategorijų jaunių, jaunimo bei suaugusiųjų amžiaus grupėse.

Moterų individualioje kata rungtyje čempionės vardą 9 kartą apgynė Laima Grižaitė iš Vilniaus „Karatė-Do“ klubo, vyrų kategorijoje – daugkartinis Lietuvos čempionas, Kauno „Samurajaus“ klubo atstovas Rolandas Kesminas. Šis sportininkas taip pat nugalėjo ir kumitė varžybose, finale įveikęs savo klubo draugą Mindaugą Ratkevičių. Moterų (virš 18 m.) rungtyje nugalėjo Audronė Širokova (Kauno „Era“), jaunimo (15 – 20 m.) amžiaus grupėje merginų rungtyje stipriausia buvo Laima Kazlauskaitė (Kauno „Era“), vaikinų – Linas Žalnieriūnas (Panevėžio „Alfa“). Jaunių (15 – 17 m.) varžybose pergalę šventė Vilniaus „Karate-Do“ klubo sportininkė Jurgita Januškaitė ir Leonas Speičys (Radviliškio „Kentauras“).

Jau trečius metus organizuojama JIU kumitė rungtis, kurioje leidžiami metimai bei imtynės iki 10 sek. Kova nėra stabdoma įvykus rezultatyviam veiksmui. Ši rungtis yra artima realiai kovai, nes yra mažiausiai varžoma taisyklių. Joje, kaip ir pernai, nugalėjo Mindaugas Ratkevičius iš Kauno „Samurajaus “ klubo.

Azartiškiausios komandinės kumitė rungtys ir jaunimo ir suaugusiųjų kategorijose baigėsi kauniečių, „Samurajaus“ klubo sportininkų pergale.

Komandinės moterų kata rungties nugalėta tapo Vilniaus „Karate-Do“ komanda, vyrų – Lenkijos sportininkai iš Ščecino „Shogun“ klubo.

Po didelės pertraukos Lietuvos čempionate svečiavosi Lenkijos karatė štokan meistrai. Vienas jų, V. Antoniak‘as dar prieš 15 metų buvo kone vienintelis šotokan meistras, konsultavęs bei treniravęs Lietuvos sportininkus. Šiemet šis meistras taip pat ir Europos čempionato šeimininkas. Rudenį Lenkijoje (Vroclave) vyks Europos čempionatas, kuriame dalyvaus ir Lietuvos meistrų rinktinė.

Šį sezoną Lietuvos sportininkai taip pat vyks į Pasaulio čempionatą Čikagoje. Abiem varžyboms intensyviai ruošiamasi. Jau antrus metus lietuvius su kovos taktikos subtilybėmis bei pasiruošimo metodikomis supažindina ispanų meistras A. Oliva, paruošęs ne vieną Pasaulio čempionų komandą.

2005 m. Lietuvos Shotokan karatė čempionato rezultatai