Close

WKC karatė čempionatas Vokietijoje

Vokietijoje Feldkirchen miestelyje, netoli Miuncheno vyko atviras tarptautinis World Karate Confederation (WKC) organizacijos karatė čempionatas, kuriame dalyvavo apie 300 sportininkų. Gausias delegacijas atsiuntė Amerikos, Rusijos, Italijos, Serbijos, Vokietijos, Austrijos, Škotijos, Norvegijos ir kitų šalių federacijos. Lietuvą atstovavo 14 sportininkų, kurie iškovojo devynis įvairių spalvų medalius.

Ypač sėkmingai varžybose pasirodė Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate do“ klubas tr. Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis), kuri suaugusių Ippon kumite ir Shoto kata rungtyse tapo nugalėtoja. Jurgitą drąsiai galima tituluoti absoliučia turnyro nugalėtoja, nes ji laimėjo dvi klasikines varžybų rungtis: kata ir kumite.

Lietuvos suaugusių vyrų Sanbon kumite komanda +18 m.: Tomas Žilinskas (Vilnius „Karate do“ tr. R. Piepolis), Justinas Ardinavičius (Panevėžys „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), Aurimas Jackevičius (Utena „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius) po permainingų kovų pusfinalyje rezultatu 1:2 pralaimėjo Rusijos WKC rinktinei ir kartu su amerikiečiais tenkinosi trečia vieta.

Pasiekimai asmeninėse rungtyse:

• Aurimas Jackevičius (Utena „Impulsas“ tr. Kastytis Stankevičius) jaunimo (18 – 20 m.) Ippon kumite 3 vieta.
  • Marius Sadzevičius jaunių (16 – 17 m.) -65 kg Sanbon kumite 3 vieta
  • Aldonė Motiekaitytė jaunių (16 – 17 m) +57 kg Sanbon kumite 3 vieta
  • Akvilė Šiaučiūnaitė jaunių (14 – 15 m) -55 kg Sanbon kumite 1 vieta
  • Rūta Zigmantavičiūtė jaunių (14 – 15 m) Ippon kumite 2 vieta
    Visi sportininkai atstovavo Panevėžio karatė klubą „Alfa“ tr. A. Valuntonis
  • Mantas Janonis (Kaunas karatė klubas „Era“ tr. Anželika Urbonienė) jaunių (14 – 15 m.) Ippon kumite 2 vieta.

Šių metų WKC Europos čempionatas vyks Čeboksaruose birželio 13 – 15 dienomis. LSKF rinktinės vyr. treneris Kastytis Stankevičius, WKC čempionato teisėjas Alfonsas Valuntonis, LSKF delegacijos vadovas Kazimieras Bartkevičius.