Close

WSKA pasaulio čempionatas, kaip Shotokan karatė olimpiada

WSKA pasaulio čempionatas, kaip Shotokan karatė olimpiada

Š. m. rugsėjo 20 – 22 dienomis Portugalijoje vyko XV WSKA Pasaulio Shotokan karatė čempionatas. Į aukščiausio rango varžybas atvyko 750 dalyvių iš 25 šalių ir varžėsi 3 dienas.

Lietuvą atstovavusi Alfonso Valuntonio auklėtinė Eglė Duobaitė gerai kovojo jaunių kumite rungtyje. Laimėjusi dvi kovas prieš portugalę ir rusę, dėl patekimo į pusfinalį pralaimėjo būsimai čempionei amerikietei Magdelenai Zucek ir liko penkta. Jaunių kata rungtyje pranašesnė buvo kita amerikietė.

Jaunimo grupėje Eglė kata rungtyje minimaliu rezultatu 2:3 nusileido vengrei.  Jaunimo kumite rungtyje su Vengrijos atstove pagrindinis kovos laikas baigė lygiosiomis, o per pratęsimą priešininkė pirma pelnė tašką ir laimėjo. Eglė į tolimesnius etapus nepateko.

Prieš čempionatą dvi dienas vyko teisėjų, trenerių mokymo kursai, kuriuose dalyvavo ir rinktinės treneris, teisėjas Alfonsas Valuntonis.

WSKA prezidentas Richard Poole pasidžiaugė, kad išlaikomas aukštas čempionato meistriškumo lygis, išlaikomas pastovus dalyvių konkurencinis skaičius. Atskirai paminėtos per eilę metų gausiausias delegacijas pastoviai atsiunčiančios JAV, Rusijos, Meksikos Portugalijos ir kitų Europos šalių federacijos.

LSKF prezidentas Alfonsas Valuntonis pažymėjo, kad Portugalijoje čempionatas buvo labai gerai organizuotas, sudarytos sąlygos sportininkams treniruotis, ruoštis varžybų kovoms. Tokio meistriškumo čempionatai yra visų sportininkų siekiamybė, vyliuosiu, kad ir mūsų gretos ateityje didės. WKSA pasaulio čempionatą būtų galima prilyginti Shotokan karatė olimpiadai. Šalį gali atstovauti tik geriausi sportininkai: asmeninėse rungtyse – keturi sportininkai, o komandinėse – tik viena komanda.

Sekantis pasaulio čempionatas vyks 2021 metais Anglijoje.

WSKA čempionato teisėjų ir instruktorių seminaro dalyviai