Close

XVI Baltijos šalių klubų Shotokan karatė čempionatas

Vasario 27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyko XVI Baltijos šalių klubų Shotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo virš 300 sportininkų iš 20-ties šalies ir užsienio klubų. Čempionatas vyko 6 aikštelėse, pasižymėjo dinamiškumu ir permainingomis kovomis, sportine konkurencija. Vaikinai varžėsi 18-oje, o merginos – 10-yje rungčių.

12 – 13 m. amžiaus grupės merginų tarpe antrus metus iš eilės kata rungtyje nugalėjo E. Kuranova iš Minsko  „Legion“ klubo. Tai jauna, bet labai aukšto meistriškumo sportininkė, kuri galėtų konkuruoti su gerokai vyresnėmis sportininkėmis. 14 – 15 m. amžiaus grupėje merginų tarpe absoliučia nugalėtoja tapo B. Dauparaitė (Radviliškis „Kentauras“), 16 – 17 m. merginų kata čempione jau trečius metus iš eilės tapo G. Petraitytė (Kaunas „Samurajus“), o A. Matuzaitė (Panevėžys „Alfa“) antrus metus iš eilės yra nenugalima kumite rungtyje. 16 – 17 m. vaikinų kata čempionu tapo D. Žymantas (Šiauliai „Saulė“) praėjusių metų pasaulio jaunių kata čempionas. 16 m. vaikinų kumite rungtyje nugalėjo mažeikiškis D. Geležinis („Žemaitis“), o 17 m. amžiaus grupėje antrus metus iš eilės nepralekiamas pasaulio čempionato jaunių sidabro medalių laimėtojas A. Dobrovolskas (Kaunas „Samurajus“). Pastarieji sportininkai jau ne kartą yra atstovavę Lietuvą įvairiuose tarptautiniuose turnyruose ir pasiekę aukštų sportinių rezultatų.

Karatė klubų reitinge pagal merginų ir vaikinų kata, kumite rungtyse iškovotus taškus pirmą vietą užėmė Radviliškio „Kentauro“ sportininkai, antroje vietoje Kauno „Samurajus“ ir trečioje – Kauno „Era“ klubų karatistai. Čempionato atidarymo metu buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi 2009 m. LSKF sportininkai, treneriai, teisėjai ir klubai.

Artimiausias LSKF renginys vyks taip pat Panevėžyje, pirmą kartą bus vykdomas Lietuvos senjorų karatė čempionatas.