Close

XX-tas Lietuvos Šotokan karatė čempionatas

Utenoje įvyko XX-tas jubiliejinis Lietuvos Šotokan karatė jaunių, jaunimo ir suaugusių čempionatas. Varžybose pagal rungtis dalyvavo 92 vyrai, 44 moterys, 8 kata ir 18 kumite komandų. Čempionato dalyvių tikslas išsikovoti vietas šalies rinktinėse ir atstovauti šalį 2012 metų Pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusių karatė čempionate, kuris vyks liepos 5-8 dienomis Šiauliuose TAFISA žaidynių programoje ir Europos čempionate Serbijoje. Čempionatas vyko pagal World karatė Confederation ( WKC) taisykles kovos iki trijų Ippon individualiose rungtyse su svorio kategorijomis ir iki vieno Ippon komandinėse rungtyse. Svorio kategorijų įvedimas pagyvino čempionato kovas, sportininkai pakeitė taktiką, daugiau rizikavo, žiūrovai pamatė daug gražių Ippon technikų.

Suaugusiųjų grupėje kata rungtyje moterų tarpe nugalėjo Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkė Laima Grižaitė ir Kauno karatė klubo „Samurajus“ sportininkas Rolandas Kesminas.(tr. Kazimieras Bartkevičius). Abu sportininkai čempionate startavo po keletos metų pertraukos, tačiau įrodė, kad šiuo metu Lietuvoje yra geriausi. Komandines kata rungtis laimėjo Kauno karatė klubo „Era“ moterys (klubo vadovė Anželika Urbonienė) ir Panevėžio karatė klubo „Alfa“ vyrai (tr. Alfonsas Valuntonis).

Moterų kumite čempionės titulą išsaugojo Vilniaus „Karatė do“ klubo sportininkė Jurgita Januškaitė (tr. Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis). Vyrų kumite rungtyje pagal svorio kategorijas čempionais tapo: iki 68kg Tautvydas Žvirblis, iki 78 kg. Remigijus Šadas, virš 78 kg Lukas Andronavičius visi Kauno „Fight gang“ klubo trenerio Mindaugo Ratkevičiaus auklėtiniai. Komandines kumitė rungtis laimėjo Kauno karatė klubo „Era“ moterys ir Kauno „Fight gang“-2 klubo vyrai.

Jaunimo (18 – 20 m.) kumite čempionais pagal svorio kategorijas tapo: iki 68kg. Martynas Vielavičius Utena klubas „Impulsas“ (tr. Kastytis Stankevičius) iki 78 kg Remigijus Jurgilaitis, virš 78 kg Modestas Kuvykas abu sportininkai atstovavo karatė klubą „Kentauras“ (tr. Arūnas Masalskis). Merginų tarpe nugalėjo Bernadeta Dauparaitė klubas „Kentauras“. Bernadeta iškovojo dar du aukso medalius jaunių (15-17 m.) grupėje. Jinai tapo kata ir kumite iki 57 kg čempione, tuo nudžiugindama savo trenerį Arūną Masalskį. Jaunimo komandines kumite rungtis laimėjo karatė klubo „Kentauras“ vaikinai ir Kauno karatė klubo „Era“ merginos.

Jaunių (15 – 17 m.) kumite čempionais tapo: virš 57 kg Ieva Krivickaitė klubas „Era“ (tr. Giedrė Gudzinevičiūtė ir Edvinas Ronaitis) iki 65 kg Dovydas Valionis Kauno kovos menų klubas „Dao“ (tr. Dainius Libnickas) virš 65 kg Armandas Bunius klubas „Kentauras“.(tr. Arūnas Masalskis). Jaunių kata čempionu tapo Tomas Skirmuntas Vilniaus „Karate do“ klubas (tr. Jurgita Januškaitė).

Džiu-Kumite rungtyje čempiono titulą iškovojo Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkas Tomas Žilinskas (tr. Ričardas Piepolis) finale įveikęs kaunietį Igną Želnį.

Čempionate pastebėjome talentingų, įdomių sportininkų iš mažesnių miestų, kurie sėkmingai konkuravo su Kauno, Vilniaus sportininkais ir tapo čempionato prizininkais. Tai Dovydas Žymantas iškovojo du sidabro medalius, Šiaulių karatė klubas „Baltasis tigras“ (tr. Egidijus Daknys), Vytautas Bartulis, Tomas Martišauskas iškovojo bronzos medalius, Zarasų „Zarasai‘ klubas (tr. Nikolajus Gusevas), Vytautas Balčiūnas iškovojo bronzą, Kretingos Šotokan karatė klubas (tr. A.Piekus), Kristina Skorochodovaitė, Agnė Lisaukaitė iškovojo bronzos medalius, Utenos šotokan karatė „Impulsas“ (tr. Kastytis Stankevičius). Norisi pažymėti brolius Martyną ir Andrių Vielavičius, kurie specialiai atskrido į varžybas (vienas iš Anglijos, kitas iš Danijos) sustartuoti už savo Utenos šotokan karatė „Impulsas“ klubą.

Bendrakomandinėje įskaitoje daugiausiai taškų (50,85) surinko Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkai (vadovas Kazimieras Šipelis), antri – Kauno kovos menų asociacija „Fight gang“ (49,75) (vadovas Mindaugas Ratkevičius) ir treti Kauno karatė klubas „Era“ (46,65) (vadovė Anželika Urbonienė).

Varžybų atidarymo metu buvo įteiktas 5 Dan karatė meistro diplomas LSKF viceprezidentui Alfonsui Valuntoniui. Varžybos vyko Utenos sporto arenoje, šventinėje aplinkoje, gerai paruoštoje varžyboms salėje.

LSKF dėkoja varžybų org. komiteto pirmininkui Kastyčiui Stankevičiui už gerą renginio organizavimą.