Close

Atviras Kauno m. čempionatas „Tigro kelias“

Atviras Kauno m. čempionatas „Tigro kelias“

Š. m. lapkričio 17 d. vyko ketvirtasis Atviras Kauno m. čempionatas „Tigro kelias“ pranoko net pačių organizatorių lūkesčius. Turnyre dalyvavo apie 350 sportininkų (apie 650 pagal rungtis) iš 15 šalies, bei Latvijos ir Baltarusijos klubų. Čempionate teisėjavo 36 teisėjai, o kovos vyko ant šešių aikštelių. Turnyro metu sportininkai varžėsi net 59 skirtingose rungtyse. Lietuvos Shotokan Karatė Federacijos prezidento Kazimiero Bartkevičiaus teigimu, toks dalyvių skaičius Europos čempionate varžytųsi 2 – 3 dienas, bet ne vieną, kaip Kaune.

„Shotokan karatė simbolis – tigras. Jis visas problemas gamtoje išsprendžia akimirksniu – vienu šuoliu ir smūgiu. Šio žvėries geriausias savybes – koordinaciją, valią, greitį ir jėgą – stengiasi perimti ir karatė meistrai. Jie taip pat vienu veiksmu bando pasiekti savo tikslą. Tačiau iki pergalės laukia ilgos ir sunkios treniruotės, primenančios tigro kelią, kuriame jauni tigriukai ilgai ir kantriai bando sumedžioti grobį“ tvirtino K. Bartkevičius, paklaustas, kodėl šias varžybas gaubė toks paslaptingas pavadinimas.

Vieno karatė pradininkų Lietuvoje nuomone, simboliška, kad čia dalyvavo nemažai vaikų ir paauglių, kurie žengia tik pirmuosius žingsnius „Tigro kelyje“. Vyko lygių galimybių kovos net 59 rungtyse, kuriose dėl 177 medalių kovojo vienodo amžiaus ir kvalifikacijos sportininkai.

„Nors varžybų pagrindinis tikslas – ne atrinkti sportininkus į Lietuvos rinktines, o juos paraginti, uždegti karatė liepsną, kuri jiems šviestų visą gyvenimą. Kai kuriose kategorijose varžėsi po 20 – 30 dalyvių ir nepavyko išvengti konkurencijos“ – tvirtino K. Bartkevičius.

Tai parodė atkakli klubų kova dėl prizinių vietų turnyro lentelėje. Pirmoje – Kauno „Samurajus“ (198 taškai), antroje – Kauno „Era“ (196 taškai), trečioje – Panevėžio „Alfa“ (155 taškai).

Atviro Kauno m. Shotokan karatė čempionato „TIGRO KELIAS“ rezultatai