Close

Bronzos medaliai iš pasaulio Shotokan karatė čempionato

Lenkijoje Bydgošč mieste vyko World Shotokan Karate Association (WSKA) pasaulio jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionatas, kuriame dalyvavo per 400 sportininkų iš 24 šalių.

Lietuvą pasauliniame karatė meistrų forume atstovo 25 sportininkai iš stipriausių federacijos klubų („Samurajus“ – 8 dalyviai, „Karate do“ – 6 dalyviai, „Era“ – 4 dalyviai, „Alfa“ – 4 dalyviai, „Kentauras“ – 2 dalyviai, „Zarasai“ – 1 dalyvė). Lietuvos rinktines čempionatui ruošė kata ir kumite treneriai: Laima Grižaitė, Alfonsas Valuntonis, Ričardas Piepolis, Nikolajus Gusevas, Arūnas Masalskis. Pasaulio čempionate teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas A. Valuntonis.

Geriausiai sekėsi Lietuvos jaunių vaikinų kumite komandai, kuri nugalėjusi Anglijos, Vengrijos bendraamžius, sukovojusi lygiomis su Čekijos komanda, iškovojo trečiąją vietą. Pasaulio čempionato bronzos medaliais apdovanoti: Tautvydas Žvirblis (Kaunas „Samurajus“, tr. M. Ratkevičius), Rolandas Radžiūnas (Panevėžys „Alfa“, tr. A. Valuntonis), Robertas Murauskas (Radviliškis „Kentauras“, tr. A. Masalskis).

Suaugusiųjų moterų kumite komanda (J. Januškaitė, L. Kazlauskaitė, N. Petrauskaitė) iškovojo 5-ą vietą, o suaugusiųjų vyrų kata komanda (M. Bartkevičius, R. Kesminas, R. Šadas) ir jaunimo kata komanda (K. Čiurta, R. Radžiūnas, R. Šadas) užėmė 7-as vietas.

Individualiai geriausiai pasirodė jauniai R. Murauskas, T. Žvirblis kumite rungtyje tarp 46 dalyvių iškovoję 5-as vietas. V. Griška jaunių kata rungtyje užėmė 9 vietą. Tarp merginų sėkmingai pasirodė A. Linkevičiūtė jaunių amžiaus grupėje užėmusi 7 vietą kata ir 9 vietą kumite rungtyse. L. Andronavičius jaunimo kumite rungtyje tarp 64 dalyvių užėmė 9 vietą. Iš suaugusiųjų geriausius rezultatus pasiekė M. Bartkevičius ir R. Šadas kata rungtyje iš 65 dalyvių iškovoję 9-as vietas.

Sekantis pasaulio Shotokan karatė čempionatas vyks po dviejų metų Meksikoje.