Close

Įspūdingas Šotokan karatė meistro sugrįžimas

Šiauliuose vyko V tarptautinės sporto žaidynės „Saulės miestas 2010“, kurių programoje vyko Šotokan karatė sporto šakos varžybos ir Lietuvos Šotokan karatė jaunių, jaunimo ir suaugusių čempionatas. Varžybose dalyvavo per 80 aukštesnio meistriškumo sportininkų pretenduojančių patekti į Lietuvos karatė rinktines bei atstovauti šalį 2010 metų Pasaulio čempionate Prancūzijoje (Lion mieste) ir Europos čempionate Vokietijoje (Koblenz mieste). Šotokan karatė sporto šaka žaidynių programoje yra nuo žaidynių vykdymo pradžios.

Apžvelgiant varžybų rezultatus suaugusių kata, kumite rungtyse reikėtų pažymėti sėkmingą Šotokan karatė meistro, veterano, daugiau nei 10 kartų Lietuvos Šotokan karatė čempiono Roberto Budniko sugrįžimą ant karatė tatamio. Finale po atkaklios ir permainingos kovos Robertas nugalėjo 2008 m. Europos Šotokan karatė jaunimo vicečempioną Luką Andronavičių, iškovojo aukso medalį, tuo pačiu įrodė, kad yra puikios sportinės formos ir jaunimui reikia dar tobulėti. Abudu sportininkai atstovavo Kauno karatė klubą „Samurajus“ tr. M. Ratkevičius.

Daugelį Lietuvos Šotokan karatė čempionų paruošęs ir pats aktyviai dalyvaujantis varžybose Mindaugas Ratkevičius iškovojo sidabro medalį džiu kumite rungtyje ir bronzos medalį kumite rungtyje.

Kaunietis Rolandas Kesminas daugkartinis Lietuvos Šotokan karatė kata čempionas atsikovojo Lietuvos Šotokan kata čempiono titulą iš Vilniaus „Karate do“ klubo sportininko Antano Grižo. Giedrė Gudzinevičiūtė pirmą kartą tapo Lietuvos Šotokan karatė kata čempione (Kaunas „Era“).

Jurgita Januškaitė (Vilnius „Karate do“) sėkmingai apgynė stipriausios kumite rungties sportininkės titulą, iškovojo aukso medalį kumite ir sidabrą kata rungtyse. Pirmą kartą sidabro medalį kumite rungtyje iškovojo Utenos karatė klubo „Impulsas“ sportininkė Kristina Skorochodovaitė.

Suaugusių komandinę kumite rungtį laimėjo Kauno „Samurajus“ vyrai ir Vilniaus „Karate do“ moterys, o kata ­– Kauno „Samurajus“ vyrai ir Kauno „Era“ klubo moterys.

Jaunių (15 – 17 m.) individualias kata rungtis laimėjo Dovydas Žymantas (Šiauliai „Saulė“) ir Sandra Mitkutė (Kaunas „Era“), kumite čempionais tapo Przemyslav Adamowicz (Bialystok „Šogun“) ir Austėja Matuzaitė (Panevėžys „Alfa“).

Jaunimo (18 – 20 m.) individualias kumite rungtis laimėjo Mantas Borkertas (Kaunas „Samurajus“) ir Edita Rupeikaitė (Kaunas „Era“). Tai nauji šių rungčių čempionai, ilgamečio sportininkų, jų trenerių atkaklaus darbo rezultatai. Jaunimo komandines kumite rungtis laimėjo Kauno „Samurajus“ vaikinai ir Panevėžio „Alfos“ klubo merginos.

Džiu kumite rungtyje čempiono titulą iškovojo daugiametis šių varžybų dalyvis Ignas Želnys (Kaunas „Samurajus“).

Pagrindiniai čempionato organizatoriai Z. Budraitis – org. komiteto pirmininkas, A. Valuntonis – varžybų vyr. teisėjas, K. Bartkevičius – varžybų vyr. sekretorius, R. Piepolis – LSKF Dan kolegijos pirmininkas.

V tarptautinių sporto žaidynių „Saulės miestas – 2010“ Lietuvos Šotokan karatė čempionato rezultatai