Close

Karatistų pergalės Pasaulio taurės varžybose

Vokietijoje, Hales mieste įvyko 19-tos SKDUN G. Funakoshi pasaulio Šotokan karatė taurės varžybos, kuriose dalyvavo apie 700 sportininkų iš 30 šalių. Sėkmingai varžybose pasirodė mūsų šalies karatistai.

Jaunimo amžiaus grupėje kumite rungtyje (-75 kg) panevėžietis Mindaugas Kinderis („Alfa“, tr. Alfonsas Valuntonis) iškovojo 4 pergales ir užėmė I vietą, o to paties klubo sportininkė Austėja Matuzaitė atviroje kategorijoje jaunimo amžiaus grupėje iškovojo III vietą.

Jaunių kumite rungtyje (+55 kg) II vietą iškovojo Bernadeta Dauparaitė (Radviliškis „Kentauras“ tr. Arūnas Masalskis) ir III vietą (+70 kg) to paties klubo sportininkas Armandas Bunius. Dvi trečias vietas kata ir kumite rungtyse jaunių amžiaus grupėje iškovojo Aurimas Valujavičius (Kaunas „Era“, tr. Edvinas Ronaitis). Jaunių kata čempionu tapo Lukas Urbonas iš Radviliškio („Rytų kovotojas“, tr. Ernestas Mončiauskas).

Lietuviams gerai sekėsi ir komandinėse varžybose. Jaunimo kumite komanda (A. Bunius, R. Jurgilaitis, G. Kasperavičius, M. Kuvykas) įveikusi ukrainiečius, bulgarus, vokiečius, rumunus išsikovojo I vietą. Jaunimo kata komanda (A. Bunius, G. Kasperavičius, M. Kuvykas) ir vyrų kata komanda (E. Ronaitis, J. Žukauskas, A. Valujavičius) užėmė II vietas. Jaunimo mišri kumite komanda (A. Valujavičius, L. Urbonas, M. Kinderis, A. Matuzaitė, S. Didžiokaitė, J. Žukauskas) išsikovojo III vietą.

Šiose varžybose pirmą kartą buvo pravestas KARATE GRAND MASTER turnyras, kuriame kiekvieną šalį atstovavo po vieną geriausią sportininką. Sportininkai privalėjo dalyvauti kata ir kumite turnyruose. Geriausiai pasirodę abiejuose rungtyse sportininkai buvo paskelbti 2011 m. GRAND MASTER. Jais tapo vyrų tarpe Rumunijos sportininkas, moterų tarpe – Bulgarijos atstovė. Lietuvą atstovavo panevėžiečiai A. Matuzaitė ir M. Kinderis. A. Matuzaitė kata turnyre užėmė 5 vietą, kumite III vietą. M. Kinderis kata turnyre iškovojo 6 vietą, o kumite III vietą.

Karatė mokinių (kohai) varžybose 10-11 m. amžiaus grupėje kumite rungtyje iškovojęs 4 pergales I vietą užėmė Armandas Jaruševičius (Kaunas „Samurajus“, tr. Mantas Kazlauskas). Toje pačioje amžiaus grupėje kata rungtyje II vietą iškovojo Rokas Didrikas (Kaunas „Era“, tr. E. Ronaitis). 12 – 13 m. amžiaus grupėje kumite rungtyje II vietą iškovojo Nayef Delbani (Kaunas „Era“, tr. E. Ronaitis).