Close

Trys medaliai iš Čikagos

Trys medaliai iš Čikagos

WSKA čempionatai vyksta kas du metai rotacijos principu kas kart keičiant varžybų vietą, šalis, žemynus. Šį kartą į Pasaulio čempionatą vykstama pagal principą kas sugebėjo rasti lėšų išvykai, kadangi Kūno kultūros ir Sporto Departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Nacionalinės sporto tarybos sprendimu nutarė neskirti biudžetinio finansavimo sporto šakoms, kurių tarptautinės organizacijos nėra World Antidoping Code narės.

Delegacijos vadovas, Lietuvos jaunimo karate rinktinės vyr. treneris, Radviliškio karatė klubo „Kentauras” vadovas Arūnas Masalskis sugebėjo išspręsti finansines problemas ir su trimis Radviliškio karate klubo „Kentauras” sportininkais išvykti į čempionatą. Ypač nudžiugino Čikagoje gyvenančių tautiečių dėmesys ir parama mūsų delegacijos sportininkams. Lietuvos Šotokan karatė delegacijos globėja Lina Reeyes (buvusi Kauno karatė klubo „Samurajus“ instruktorė) mielai sutiko padėti, apgyvendinti, federacijos sportininkus PČ-to Čikagoje metu.

Čikagoje vykusiame WSKA (World Shotokan Karate do Association) Pasaulio Šotokan karatė čempionate sėkmingai pasirodė mūsų šalies sportininkai, iškovoję 3 medalius. Čempionate dalyvavo apie 400 sportininkų iš Amerikos, Meksikos, Pietų Afrikos, Kanados, Peru ir Europos valstybių.

Sidabro medalį individualioje kata rungtyje ir bronzos medalį individualioje kumite rungtyje jaunių amžiaus grupėje iškovojo Radviliškio „Kentauro“ karatė klubo sportininkė Bernadeta Dauparaitė (tr. A. Masalskis). Kata varžybose nugalėjo amerikietė A. Wong, Bernadeta atsiliko 0,6 balo. Antra vieta tokio rango varžybose yra aukščiausias sportininkės pasiekimas karatė karjeroje.

Kumite varžybose Bernadeta anksčiau laiko nugalėjo amerikietę, afrikietę, tačiau kovoje dėl išėjimo į finalą 1:0 pralaimėjo būsimai čempionei M. Dent iš Anglijos.

Bronzos medalį jaunimo individualioje kumite rungtyje iškovojo to paties klubo ir trenerio A. Masalskio auklėtinis Armandas Bunius. Jis Ippon veiksmu nugalėjo Kanados sportininką, anksčiau laiko pelnęs du Wazari įveikė švedą ir lygiosiomis sukovojo su italu, tačiau teisėjų sprendimu pergalė buvo paskirta italui. Rungtyje varžėsi 31 sportininkas. Tai ne pirmas Armando medalis pasaulio čempionatuose, tikimės, kad ir ne paskutinis.

Tautvydas Lašas dalyvavo jaunimo ir suaugusiųjų kumite rungtyse, tačiau nesėkmingai.

Čempionate kovojo ir nepilna Lietuvos jaunimo kumite komanda. Paprastai komandą sudaro 3 + 1, tačiau mūsiškiai kovojo dviese. Tai yra leidžiama komandinių varžybų taisyklėse. Pirmą mačą pasisekė laimėti prieš Kanados sportininkus rezultatu 2:1. T. Lašas nugalėjo Wazari, o A. Bunius – Ippon vertės veiksmu. Sekančiame susitikime su škotais Armandas varžovą įveikė dviem Wazari anksčiau laiko, o Tautvydas buvo diskvalifikuotas už per stiprų smūgį Mawashi geri į galvą. Šioje rungtyje nugalėjo amerikiečiais, o lietuviai pateko į aštuntuką.

Daugiausiai medalių iškovojo anglai (5; 3;1 ), antri – amerikiečiai (5; 0; 6), treti – vokiečiai (4; 1; 1). Lietuva užėmė 9 vietą pagal medalių skaičių (0; 1; 2).

Sekantis pasaulio čempionatas vyks 2013 m. Liverpulyje Anglijoje.

Čempionato metu mūsų komanda nuoširdžiai rūpinosi Čikagoje gyvenanti LSKF delegacijos globėja Lina Reyes, už tai mes esame labai dėkingi