Close

Lietuvos šotokan karatė meistrai Pasaulio taurės varžybose – treti

Savaitgalį Rygoje vyko World Karatė Confederation (WKC) organizacijos Pasaulio taurės vaikų, jaunių, jaunimo, suaugusių varžybos, kuriose dalyvavo apie 600 sportininkų iš 22 šalių. Gausias delegacijas atsiuntė Rusijos, Italijos, Serbijos, Latvijos, Škotijos, Airijos federacijos. Varžybose kovojo sportininkai iš tolimosios Brazilijos, Argentinos, Indijos. Lietuvą atstovavo 42 Lietuvos Šotokan karatė federacijos sportininkai, kurie iškovojo 17 įskaitinių įvairių spalvų medalių ir po Rusijos, Italijos komandų užėmė trečią bendrakomandinę vietą Pasaulio taurės varžybose.

Sėkmingai varžybose pasirodė Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate-do“ tr. Laima Grižaitė), suaugusių ippon kumite rungtyje tapusi nugalėtoja, o Shoto kata rungtyje iškovojo 3 vietą. Vyrų ippon kumite rungtyje čempionu tapo Petras Ąžuolas Kalpokas (Kaunas „Samurajus“ tr. Kazimieras Bartkevičius) ir trečiąsias vietas užėmė Dovydas Valionis (Kaunas „Dao“ tr. Dainius Libnickas) ir Vilius Nikitinas (Vilnius „Karate-do“ tr. J. Januškaitė, K. Stankevičius). Vyrų sanbon kumite iki 78 kg antrą vietą iškovojo Mindaugas Kinderis (Panevėžys „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis), o virš 78 kg taip pat antras buvo Tomas Žilinskas (Vilnius „Karate-do“ tr. Ričardas Piepolis).

Lietuvos suaugusių vyrų ippon kumite komanda +18 m.: Tomas Žilinskas, Vilius Nikitinas (Vilnius „Karate-do“ tr. R. Piepolis), Mindaugas Kinderis (Panevėžys „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis) finale 3:0 įveikusi škotus iškovojo pirmą vietą.

Pasaulio taurės vaikų (8 – 13 m.) pasiekimai asmeninėse rungtyse:

• Domas Stankevičius (8-9 m.) Utena „Impulsas“ tr. K. Stankevičius sanbon kumite – 3 v.
  • Paulina Aleksiūnaitė (8-9 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kata – 3 vieta., kumite – 2 v.
  • Gabrielė Jankūnaitė (10-11 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kata – 3 v., kumite – 3 v.
  • Simona Labenskaitė (10-11 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kumite – 1 v.
  • Meda Valiukaitė (10-11 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kumite – 2 v.
  • Gvidas Dišlė (10-11 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas ippon kumite – 3 v.
  • Edvinas Labanauskas (12-13 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kumite – 3 v.
  • Dovydas Rumbinas (10-11 m.) Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas kumite – 3 v.

Sportininkus varžyboms ruošė ir palaikė kovų metu LSKF rinktinės treneriai Mantas Kazlauskas, Ernestas Mončiauskas, Edita Rupeikaitė, Kastytis Stankevičius ir gausus sirgalių iš Lietuvos būrys. WKC Pasaulio taurės varžybose sėkmingai teisėjavo ir išlaikė tarptautinės kategorijos teisėjo egzaminą Alfonsas Valuntonis. LSKF delegacijos vadovas Kazimieras Bartkevičius.