Close

SKDUN Europos Šotokan karatė čempionatas Daugpilyje

Latvijoje, Daugpilio mieste vyko 5-tas SKDUN organizacijos Europos Šotokan karatė čempionatas ir karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybos, kuriose dalyvavo virš 700 sportininkų iš 20-ties Europos šalių. Lietuvą čempionate atstovavo Lietuvos šotokan karatė federacijos ir Lietuvos karatė asociacijos klubų sportininkai, kultivuojantys šotokan karatė stilių Lietuvoje. Europos šotokan karatė čempionato programoje pagal rungtis Lietuvą atstovavo 48 sportininkai, o karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybose – 42 sportininkai, be to Lietuvą atstovavo 11 įvairaus amžiaus grupių kata, kumite komandų. Sėkmingai čempionate pasirodė mūsų šalies sportininkai.

Europos Šotokan karatė čempionato Lietuvos sportininkų geriausi laimėjimai

Jaunimo amžiaus grupėje (18-20 m.) šiaulietė Eimantė Šaltupytė kumite rungtyje +60 kg tapo Europos čempione, klubas „Baltasis Tigras“ tr. Egidijus Daknys. Šis pasiekimas neatsitiktinis, o nuoseklus trenerio ir sportininkės bendro darbo rezultatas. Net tris čempionato medalius iškovojo Mažeikių „Danas“ klubo sportininkė Gabrielė Marozaitė tr. Artūras Gerikas: kata rungtis 2 v., kumite -60kg 3 v. komandinė mix. kumite rungtis – 3 v.

Jaunių amžiaus grupėje (16-17 m.) vilnietė Ugnė Borodičaitė kumite rungtyje -60 kg iškovojo 2 v., klubas „Karate do“ tr. Jurgita Januškaitė, panevėžietis Laurynas Norbutas kumite +70 kg užėmė 3 v., klubas „Alfa“ tr. Alfonsas Valuntonis.

Jaunučių amžiaus grupėje (14-15 m.) mažeikiškis Mantas Lobanovas kumite rungtyje +65 kg iškovojo 2 v., klubas „Danas“ tr. Artūras Gerikas.

10-11 m. amžiaus grupėje pasižymėjo Gvidas Dislė kumite rungtis 1 v. ir Mantas Apranavičius kumite 3 v. iš Radviliškio „Rytų kovotojas“ klubo tr. Ernestas Mončiauskas.

Jaunimo mix kumite komanda (16-20 m.) Edgaras Labenskas, Marius Arlinkevičius, Mantas Lobanovas, Einius Novičenko, Eimantė Šaltupytė, Gabrielė Marozaitė iškovojo 3 vietą.

Jaunučių vaikinų kata komanda (12-15 m.) Matas Krūgelis, Edvinas Labanauskas, Nojus Bučic tapo čempionais, o merginų kata komanda (12-15 m.) Simona Labenskaitė, Meda Valiukaitė, Gabrielė Jankūnaitė iškovojo 3 vietą.

Europos čempionato programoje vyko suaugusių Karatė Masters dvikovės turnyras, kuriame su tuo pačiu varžovu reikėjo varžytis kata, kumite rungtyse ir parodyti universalius karatė sugebėjimus. Daugkartinė Lietuvos šotokan karatė čempionė Jurgita Januškaitė šiame turnyre išsikovojo garbingą 3 vietą.

Lietuviai, pasižymėjo veteranų virš 50 metų asmeninėje kumite rungtyje, įveikę visus varžovus pilnai užpildė nugalėtojų pakylą. Čempionu tapo vilnietis Alvydas Pavliukevič atstovavęs „Karate do“ klubą, antrą vietą iškovojo panevėžietis Alfonsas Valuntonis, trečias buvo Arnoldas Kuncė, abu iš Panevėžio „Alfa“ klubo. Veteranų virš 40 metų komandinėje kumite rungtyje Lietuvos veteranai Alfonsas Valuntonis, Mindaugas Lašas, Valdas Kaminskas iškovojo 3-čią vietą, pirmi buvo Azerbaidžiano veteranai.

Karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybų Lietuvos sportininkų geriausi laimėjimai

• 12-13 m. Guoda Elenauskaitė –kata 1v., kumite 1 v. Radviliškis „Rytų kovotojas“ tr. E. Mončiauskas
  • 14-15 m. Nomeda Tvaskaitė – kumite 1 v. Vilnius „Karate do“ tr. J. Januškaitė.
  • 14-15 m. Marija Paulavičiūtė –kumite 3v. Vilnius „Karate do“ tr. J. Januškaitė.
  • 16-17 m. Ineta Andriūnaitė –kumite 1 v. Zarasai „Zarasai“ tr. N. Gusevas, V. Paukštė

Čempionate sklandžiai teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas Vidmantas Butnorius, teisėjai Valdas Kaminskas, Gintas Pačiuipis, Mantas Jasiukėnas.