Close

Pergalės 22-ame Pasaulio Shotokan karatė čempionate Lenkijoje

Lenkijoje, kalnakasių mieste Dabrova Gornica, vyko 22-as Pasaulio Shotokan karatė čempionatas ir 7-os Kohai (karatė mokinių) World Cup varžybos, kuriose dalyvavo apie 1300 sportininkų iš 46 pasaulio šalių.

LSKF sportininkai suaugusiųjų rungtyse iškovojo 5 medalius ir 7-o Kohai (karatė mokinių) World Cup varžybose iškovojo 13 medalių.

Ypač sėkmingai pasaulio čempionate pasirodė Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate do“ klubas tr. Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis) iškovojusi tris medalius. Jurgita asmeninėse suaugusių open kumite kategorijos varžybose pasiekusi tris pergales iškovojo bronzos medalį, suaugusių komandinėje kumite rungtyje kartu su Gabriele Marozaite (Mažeikiai „Danas“ tr. Artūras Gerikas) ir Eimante Šaltupyte (Šiauliai „Baltasis Tigras“ tr. Egidijus Daknys ) iškovojo sidabrą ir suaugusių komandinėje mix kata rungtyje kartu su Gvidu Kenstavičiumi (Mažeikiai „Danas“ tr. Artūras Gerikas) ir Mariumi Arlikevičiumi (Šiauliai „Baltasis Tigras“ tr. Egidijus Daknys) iškovojo bronzos medalį.

Labai gerai kovojo Petras Ąžuolas Kalpokas (Kaunas „Samurajus“ tr. Kazimieras Bartkevičius ir Rolandas Volkovas ), kuris pasiekęs 4 pergales iškovojo sidabro medalį vyrų kumite rungtyje +85 kg kategorijoje. Petras pusfinalyje efektingu ippon veiksmu nugalėjo praeitų metų pasaulio čempioną rumuną C. Cheles ir po atkaklios kovos finale nusileido kitam rumunui S. Circiu.

Šių metų Lietuvos kumite čempionas, Tomas Žilinskas (Vilnius „Karate do“ tr. Ričardas Piepolis) pasiekęs tris pergales, iškovojo bronzos medalį vyrų kumite rungtyje iki 85 kg.

Veteranų kumite varžybose pasaulio čempionato programoje dalyvavo Mindaugas Lašas (Vilnius „Karate do“ klubas), Arnoldas Kuncė (Panevėžys „Alfa“).

Jaunimo amžiaus grupėje už LSKF dalyvavo: Mantas Janonis, Minvydas Kubilius, Augustė Andrijonaitė (visi iš Kauno klubo „Era“), Vladas Bosas (Kaunas „Samurajus“), Laurynas Norbutas (Panevėžys „Alfa“).

LSKF sportininkų pasiekimai 7-ose Kohai World Cup varžybose:

• Erikas Bružikas jaunimas kumite – 1 v. (Kaunas „Samurajus“ tr. G.Pačiuipis)
  • Gytis Šinkūnas jaunimas kumite – 2 v. (Utena „Impulsas“ tr. K.Stankevičius)
  • Marija Paulavičiūtė mini kadetai kumite – 1 v. ir kata – 2 vieta, (Vilnius „Karate-do“ tr. J. Januškaitė)
  • Julijus Strazdas kadetai kumite – 1 v. (Utenos „Impulsas“ tr. K.Stankevičius)
  • Ineta Andriūnaitė kadetai kumite – 1 v. (Zarasų „Zarasai“ tr. N.Gusevas, V.Paukštė)
  • Liveta Dainytė kadetai kumite – 2 v. (Zarasų „Zarasai“ tr. N.Gusevas, V.Paukštė)
  • Neila Sventickytė kadetai kumite – 3 v. (Zarasų „Zarasai“ tr. N.Gusevas, V.Paukštė)
  • Rūta Zigmantavičiūtė kadetai kata – 3 v. ir kumite – 3 v. (Panevėžys „Alfa“ tr. A.Valuntonis)
  • Lukas Čiurlys jaunučių amžiaus grupė kata – 2 v. (Kaunas „Era“ tr. G. Gudzineviciūtė Vilkelė)
  • Edvinas Driučikas mini kadetai kata – 2 v. (Kaunas „Era“ tr. A. Urbonienė)
  • Roberta Driučikaitė vaikų amžiaus grupė kata – 3 v. (Kaunas „Era“ tr. A.Urbonienė)

7-ose Kohai World Cup varžybose LSKF komandos sudėtyje dalyvavo: T. Valiokas, E. Duobaitė, V. Kaminskaitė, S. Astramskas, N. Tvaskaitė, K. Ubeika.