Close

XXII-as Lietuvos Šotokan karatė čempionatas Utenoje

Šeštadienį Utenoje įvyko XXII-as Lietuvos Šotokan karatė čempionatas. Varžybose pagal rungtis dalyvavo 67 vyrai, 27 moterys 17 kata, kumite komandų. Čempionato dalyvių tikslas išsikovoti vietas rinktinėse ir atstovauti šalį 2014 m. Pasaulio WKC čempionate Argentinoje ir Europos ESKA čempionate Šveicarijoje. Čempionatas vyko pagal World karatė Confederation (WKC) taisykles: kovos iki trijų Ippon individualiose rungtyse su svorio kategorijomis ir iki vieno Ippon komandinėse rungtyse. Svorio kategorijų įvedimas pagyvino čempionatą, sportininkai pakeitė taktiką, daugiau rizikavo, žiūrovai pamatė daug gražių Ippon technikų.

Suaugusiųjų grupėje kata rungtyje moterų tarpe nugalėjo Vilniaus „Karate do“ klubo sportininkė Jurgita Januškaitė (tr. Laima Grižaitė) ir Kauno karatė klubo „Era“ sportininkas Vytautas Griška (tr. Giedrė Vilkelė Gudzinevičiūtė). Merginų (14-17 m.) kata rungtyje nugalėjo Deimantė Žukauskaitė iš Raseinių „Bushi-do“ klubo (tr. Gediminas Jakubauskas), o vaikinų šios rungties čempionu tapo svečias iš Latvijos Erik Mednikov. Komandinę kata rungtį laimėjo Kauno karatė klubo „Era“ vyrai (klubo vadovė Anželika Urbonienė).

Moterų kumite open kategorijoje čempionės titulą išsaugojo Jurgita Januškaitė, o vyrų kumite čempionu virš 78 kg tapo Tomas Žilinskas, kuriam paskutinę kovos sekundę pavyko priversti pereitų metų čempioną kaunietį Luką Andronavičių išeiti iš tatami, kas ir nulėmė pergalę. Abu kumite čempionai atstovauja Vilniaus „Karate-do“ klubą (tr. Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis). Vyrų kumite rungtyje iki 78 kg suaugusių čempionu pirmą kartą tapo Aurimas Valujavičius Kauno karatė klubas „Era“ (tr. Edvinas Ronaitis) finale įveikęs patyrusį Europos čempionato prizininką Remigijų Šadą. Vyrų komandinėje kumite rungtyje stipriausi buvo Kauno „Fight Gang“–2 komandos sportininkai (tr. Mindaugas Ratkevičius).

Merginų (14-17 m.) kumite open kategorijoje nugalėtoja tapo Zarasų karatė klubo „Zarasai“ trenerio Nikolajaus Gusevo auklėtinė Ineta Andriūnaitė. Vaikinų (14-17m.) kumite rungtyje iki 68 kg nugalėjo Dominykas Gidra iš Kauno „Fight Gang“ klubo (tr. Stasys Daukšys), o virš 68 kg čempionu tapo panevėžietis Laurynas Norbutas, klubas „Alfa“ (tr. Alfonsas Valuntonis). Vaikinų komandinę šios amžiaus grupės pergalę šventė Kauno karatė klubo „Samurajus“, sportininkai (tr. Gintas Pačiuipis, vadovas Kazimieras Bartkevičius).

Čempionate pastebėjome talentingų, gabių sportininkų iš mažesnių miestų, kurie sėkmingai konkuravo su Kauno, Vilniaus, Panevėžio sportininkais. Tai Liveta Dainytė, Neila Sventickytė, Laurynas Matiukas iš Zarasų, klubas „Zarasai“ (tr. Nikolajus Gusevas) Kristina Skorochodovaitė, Agnė Lisaukaitė Julius Strazdas, Arnas Stundžia iš Utenos kovos menų klubo „Impulsas“ (tr. Kastytis Stankevičius).

Klubų įskaitoje pirmi – Kauno karatė klubas „Era“ – 36 taškai (vadovė Anželika Urbonienė), antri – Panevėžio karatė klubo „Alfa“ sportininkai – 20 taškų (vadovas Alfonsas Valuntonis), treti – Kauno kovos menų asociacija „Fight gang“ – 20 taškų, (vadovas Mindaugas Ratkevičius).

Varžybos vyko Utenos sporto arenoje, šventinėje aplinkoje, gerai paruoštoje varžyboms salėje. LSKF dėkoja varžybų org. komiteto pirmininkui Kastyčiui Stankevičiui už gerą renginio organizavimą.